Szukaj

Nowotwory związane z nadwagą uderzają w kraje rozwijające się

Podziel się
Komentarze0

Nowotwory kojarzone z nadwagą, które bardzo często spotyka się w krajach bogatych, są teraz coraz częściej rozpoznawane również w krajach rozwijających się, uprzedzają eksperci. Ludzie, których dotknęła otyłość mają więc być bardziej narażeni na ucierpienie z powodu różnych typów nowotworów, na przykład, z powodu raka piersi albo raka jelita grubego.Badanie podane niedawno do wiadomości publicznej pokazuje, że poziom otyłości podwoił się na całym świecie w ciągu ostatnich 20 lat, przede wszystkim w krajach zachodnich, ale pozostałej części świata także to dotyczy.

Na nieszczęście, zmiany stylu życia ogólnej ludzkiej populacji, takie jak zmniejszenie poziomu aktywności fizycznej, bardzo szkodzą zdrowiu ludzkiemu i sprawiają, że jesteśmy bardziej podatni na choroby, właśnie takie jak rak, wyjaśnił przewodniczący Międzynarodowej Unii do Walki z Rakiem, doktor Eduardo Cazap.

Władze zdrowia publicznego niepokoją się od dziesiątków lat wpływem nikotynizmu – inne złe przyzwyczajenie, dobrze zakorzenione w krajach rozwiniętych – na zachorowalność na raka płuc wśród populacji krajów rozwijających się.


Kraje te, mówią teraz eksperci, powinne również bardzo poważnie i w trybie natychmiastowym zająć się nadmierną konsumpcją oraz złymi zwyczajami życiowymi.


Światowa Organizacja Zdrowia zaleca 2-3 godziny umiarkowanej aktywności fizycznej tygodniowo, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi albo jelita grubego. Niektórzy naukowcy sądzą, iż podwyższony poziom insuliny oraz podwyższony poziom niektórych hormonów płciowych u osób otyłych, mogą przyczyniać się do powstawania nowotworów.

Choroby zakaźne są główną przyczyną śmierci w krajach najmniej rozwiniętych, ale to stwierdzenie jest prawdziwe także jeśli chodzi o śmiertelność z powodu raka. Rak szyjki macicy, który jest wywoływany przez wirusa przenoszonego drogą płciową, jest główną przyczyną śmierci wśród kobiet w wielu krajach.

Jednakże, w przebiegu ostatnich lat, rak piersi znacznie przewyższył raka szyjki macicy jako główna przyczyna śmierci w niektórych rozwijających się krajach. A liczba nowych przypadków raka piersi jest o wiele większa niż liczba nowych przypadków raka szyjki macicy w miejscach takich jak Bombaj w Indiach oraz Setif w Algerii, według naukowców z Amerykańskiego Towarzystwa Raka.

Raport ogłoszony przez Amerykańskie Towarzystwo Raka ujawnia, że kraje rozwinięte przedstawiają coraz większą liczbę zgonów na skalę światową, przypisywaną nowotworom. W 2008 roku, w krajach rozwiniętych naliczono 4 800 000 zgonów z powodu raka - na całkowitą liczbę zgonów 7 600 000 w skali całego świata. W porównaniu, do 4 700 000 zgonów w roku 2007.

Komentarze do: Nowotwory związane z nadwagą uderzają w kraje rozwijające się

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz