Szukaj

Rak przełyku

Podziel się
Komentarze1

Rak przełyku rozwija się najczęściej między 50 a 60 rokiem życia, znacznie częściej u mężczyzn niż u kobiet. Wskutek utrudnień połykania następuje ogólne osłabienie, utrata wagi ciała i wyniszczenie organizmu. Dlatego w każdym przypadku spostrzeżenia zaburzenia połykania, bez względu na stopień nasilenia, należy zgłosić się do lekarza. Trwałe i znaczne zwężenia przełyku wymagają leczenia chirurgicznego.

W okresie wczesnym nie występują żadne dolegliwości. Później pojawiają się zaburzenia połykania, które mogą nasilać się do tego stopnia, że połykanie staje się w ogóle niemożliwe. Dodatkowo dołącza się spadek wagi, przykry zapach z ust, chrypka, nudności, wymioty, bóle za mostkiem.


Zagrożone zachorowaniem są osoby spożywające duże ilości wysokoprocentowych alkoholi i palacze tytoniu. Ryzyko zachorowania jest większe u osób cierpiących na owrzodzenia przełyku.

Komentarze do: Rak przełyku (1)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 15:05

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne

1

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze