Szukaj

Rak odbytnicy

Podziel się
Komentarze3

Rak odbytnicy najczęściej występuje między 50 a 60 rokiem życia. U osób młodych (poniżej lat 30) rak odbytnicy zdarza się rzadko, lecz przebieg jego jest wówczas bardzo złośliwy. Znacznie częściej spotyka się go u mężczyzn niż u kobiet.

Przyczyny występowania raka jelita grubego są prawdopodobnie wielorakie:
  • Jednostronna, uboga w substancje resztkowe dieta.
  • Substancje szkodliwe zawarte w pożywieniu. Zaliczają się do nich benzopireny, powstające podczas opiekania na rożnie i wędzenia, oraz nitrozoaminy, które powstają podczas pieczenia mięsa wędzonego i peklowanego, są zawarte w artykułach spożywczych konserwowanych azotynami, a także w owocach i jarzynach. Nitrozoaminy znajdują się również w dymie tytoniowym.
  • Rodzinne występowanie wskazuje na czynniki genetyczne.

Przebieg choroby jest powolny i przeważnie przez długi czas niedostrzegalny. Zmiany w prawidłowej czynności oddawania stolca (zaparcie lub biegunka lub obydwa stany na przemian, uczucie parcia na stolec i wydalanie wśród parcia nieco śluzu, często z domieszką krwi) zawsze muszą budzić podejrzenie raka odbytnicy. W razie wystąpienia takich objawów należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza chirurga. W każdym przypadku oględziny lekarskie, a zwłaszcza badanie palcem odbytnicy, są niezbędne. Należy jednak wyjaśnić, że pojawienie się świeżej krwi w stolcu nie jest jeszcze dowodem istnienia raka. Najczęściej przyczyną takich krwawień są guzki krwawnicze (hemoroidy).

Komentarze do: Rak odbytnicy (3)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 14:56

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne

2

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
swinskatarczyca
swinskatarczyca 23-08-2022 05:00

Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine

1

Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine Artykuł poniżej jest automatycznym tłumaczeniem z angielskiego artykułu https://www.wise-geek.com/what-are-the-possibilities-of-using-cimetidine-f... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze