Szukaj

Mieszkańcy Quebeku świadomi zagrożeń związanych ze słońcem, ale się nie chronią

Podziel się
Komentarze0

Mieszkańcy kanadyjskiej prowincji Quebec są świadomi, jakie niebezpieczeństwa wiążą się ze słońcem i z promieniowaniem słonecznym, ale kiedy uciekają na południe, aby schronić się przed srogą zimą, wielu z nich zapomina bądź zaniedbuje po prostu zwyczajowe porady dotyczące ostrożności.Jak ujawnia sondaż przeprowadzony przez Leger Marketing, ponad połowa takich podróżników z Kanady nie chroni się przed słońcem. Ponad połowa podróżników z Quebeku, 55%, z wielką niechęcią aplikuje krem przeciwsłoneczny na skórę.

Jeżeli chodzi o ekspozycję na słońce w godzinach, kiedy promienie słoneczne są najsilniejsze, 85% spośród nich nie zapomina, żeby rozciągnąć się właśnie wtedy wygodnie na plaży.

Doktor Yves Poulin, dermatolog z centrum dermatologicznego w Quebeku (Centre dermatologique du Québec métropolitain), a także przewodniczący kanadyjskiego towarzystwa dermatologicznego (Association canadienne de dermatologie) ubolewa szczerze nad tą beztroską swoich współobywateli.

Co jeszcze bardziej zadziwiające, to fakt, że 91% obywateli Quebeku, jak wynika z sonadażu, jest doskonale świadomych ryzyka dla zdrowia związanego z tego typu praktykami.


Jedna trzecia takich podróżników ocenia, iż oparzenia słoneczne i przedłużona ekspozycja stawnowią jedną z ich głównych trosk w czasie podróży. A jednak, statystyki są wstrząsające.

Zaniedbując bowiem podjęcie niezbędnych środków ostrożności, mających chronić skórę i oczy, turyści podróżujący zimą zwiększają również w sposób znaczący swoje ryzyko zachorowania na raka skóry.

Ludzie o tym wiedzą, ale nie zabierają ze sobą kremu przeciwsłonecznego. Kiedy jadą na południe, oznacza to, że chcą się opalać, mówi doktor Yves Poulin. Średnio, czas ekspozycji na słońce w czasie takiej podróży to 7 godzin dziennie. Siedem godzin dziennie. Czegoś takiego nigdy nie robimy tutaj, w Quebeku.

Należy unikać zaczerwienień pojawiających się pod wpływem słońca, ponieważ powoduje to permanente uszkodzenia skóry, dorzuca jeszcze specjalista z Centre dermatologique du Québec métropolitain.

Lekarz ten precyzuje dodatkowo, że promienie słoneczne są niebezpieczne, a szkody, które powodują, kumulują się.

Sondaż, o którym mowa, został przeprowadzony on line w dniach 25 września 2011 roku i 1 października 2011 roku, na grupie 517 Kanadyjek i Kanadyjczyków, w wieku 18 lat i więcej, którzy udawali się w podróż w słoneczne regiony globu w zeszłym roku. Margines błędu dla takiej próbki wynosi +/- 4,3%, 19 na 20.

Komentarze do: Mieszkańcy Quebeku świadomi zagrożeń związanych ze słońcem, ale się nie chronią

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz