Szukaj

Wpływ słońca na skórę dziecka

Podziel się
Komentarze1

Jak pokazują badania, zbyt intensywne opalanie się w dzieciństwie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia raka skóry w dorosłym życiu. W odpowiedzi na potrzebę prowadzenia działań informacyjnych, dotyczących zasad bezpiecznego przebywania na słońcu, Laboratoire Dermatologique Bioderma prowadzi kampanię edukacyjną "Nie rakowi skóry", która ma m.in. na celu informowanie rodziców o skutecznej ochronie przeciwsłonecznej delikatnej skóry ich dzieci.Na całym świecie z roku na rok wzrasta liczba zachorowań na raka skóry. Istotnym czynnikiem ryzyka w przypadku tego nowotworu są oparzenia słoneczne, zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie, stąd konieczność ochrony przed słońcem jego najmłodszych amatorów. Skóra dzieci jest wyjątkowo wrażliwa i wymaga kompleksowych działań ochronnych, o czym często zapominają rodzice, pozwalając dzieciom spędzać długi czas na słońcu. Należy pamiętać, że skóra najmłodszych jest bardzo delikatna i jest niezwykle ważnym organem, spełniającym rolę bariery ochronnej dla organizmu. Im dłużej i w im wcześniejszym wieku skóra dzieci jest narażona na promieniowanie słoneczne, tym większe jest ryzyko zachorowania na raka skóry w późniejszym wieku.

Aby być pewnym, że słońce nie zaszkodzi dziecku, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

Dzieci nie powinny być narażone na działanie promieni UV w godzinach największego nasłonecznienia, tj. miedzy 11 a 16. Należy pamiętać, że dzieci do 3. roku życia nie powinny w ogóle się opalać. Wrażliwą skórę dziecka należy zawsze osłaniać lekkimi ubrankami, zakładać kapelusze i okulary przeciwsłoneczne.

Skóra dziecka powinna być posmarowana specjalnym kremem do opalania z wysokim filtrem ochronnym, aplikowanie kremu należy powtarzać wielokrotnie w ciągu dnia. Krem należy nanosić na całe ciało - wbrew powszechnej opinii, ubranie nie chroni przed negatywnym wpływem promieni UV.

Aby chronić delikatną skórę najmłodszych, Laboratoire Dermatologique Bioderma stworzyło Photoderm KID SPF40/UVA10 - spray ochronny dla dzieci. Dzięki idealnemu połączeniu filtrów (filtry mineralne, ekrany nowej generacji, filtry zamknięte w mikroperełkach - UV-Pearls®) Photoderm KID jest całkowicie bezpieczny i dobrze tolerowany, gdyż składniki filtrujące nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą dziecka. Ponadto kompleks Bioprotection®, który chroni i pobudza naturalny system obronny skóry oraz chroni przed zmianami w obrębie DNA, zapewnia optymalną ochronę na poziomie komórki w długim okresie czasu. Photoderm KID posiada pozytywną opinię IMiD i może być stosowany u dzieci już od 6 miesiąca życia. Kosmetyk ma delikatną, jedwabistą konsystencję, nadaje się do stosowania na twarz i całe ciało. Cena 50,00 zł za opakowanie 100 ml. Dostępny wyłącznie w aptekach.

Komentarze do: Wpływ słońca na skórę dziecka (1)

patrys111
patrys111 01-12-2007 09:55

Macie rację

1

Zgadzam się z Państwem ale jakim cudem moje dziecko znalazło się na zdjęciu tego artykułu?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze