Szukaj

Zabieg Oxybrazji

Podziel się
Komentarze0

Nazwa oxybraza kryje za sobą nic innego jak najnowszą metodę peelingu. Jest to tak zwany peeling wodno-tlenowy, bardzo popularny ostatnio wśród stałych bywalców salonów kosmetycznych. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla osób o skórze bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień, lub alergicznej.

Zabieg Oxybrazji

Osoby o takich problemach najczęściej nie mogą sobie pozwolić na klasyczne metody złuszczania naskórka, ponieważ substancje zawarte w specyfikach pielęgnacyjnych, zamiast poprawiać, mogą pogorszyć kondycję skóry.Oxybrazja, to nic innego jak złuszczanie martwego naskórka za pomocą aplikowanego pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej. W związku z tym na zabieg ten mogą pozwolić sobie osoby z każdym typem skóry, nawet tym najbardziej wrażliwym.Oxybrazja, inaczej jest nazywana mikrodermabrazją tlenową. Zabieg ten dostarcza skórze odpowiednie środowisko do regeneracji przez użycie tlenu oraz soli fizjologicznej. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technologii odmładzania i regeneracji skóry. Pomimo faktu, że wykorzystywane są w nim tylko 2 składniki – tlen i woda, zabieg ten może przynieść skutki zdecydowanie lepsze niż inne metody. Dodatkowo, ponieważ strumień soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem działa na skórę z odległości (na ogół około 1 cm) zabieg ten jest całkowicie sterylny.

Funkcja soli fizjologicznej

Sól fizjologiczna jest roztworem chlorku sodu. Swoją nazwę „fizjologiczna” zawdzięcza stężeniu, wspomnianej substancji, równy 0,9%. Proporcja ta odpowiada proporcji płynów fizjologicznych w organizmie ludzkim. W związku z czym sól fizjologiczna nie wywołuje podrażnień ani reakcji alergicznych. Dodatkowo, stosowanie soli fizjologicznej może pomagać w utrzymaniu odpowiedniego ciśnienia w komórkach ciała, łagodzić stany zapalne oraz uzupełniać płyny w organizmie a co za tym idzie nawilżać.

Funkcja tlenu

Tlen, którym w zabiegu oxybrazji „bombardowany” jest martwy naskórek odpowiada za kondycję skóry. Odpowiednia ilość tlenu zapewnia komórkom energię, niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania oraz regeneracji. Działalność tlenu ma również bardzo dobry wpływ na elastyczność skóry. Dzięki dodatkowej dawce pierwiastka przyspiesza odbudowę włókien kolagenowych, odpowiadających za sprężystość i zdrowy wygląd skóry. Dodatkowo pomaga w regeneracji mieszków włosowych i zapobiega powstawaniu problemów skórnych, takich jak zaskórniki czy trądzik.

Zastosowania oxybrazji

Zabiegi oxybrazji, mają bardzo szerokie zastosowanie, oraz mogą być stosowane zarówno na skórę twarzy, jak i na całe ciało. Najczęstsze zastosowania to:

  • Redukcja celilitu oraz rozstępów
  • Likwidacja stanów zapalnych skóry
  • Złuszczanie martwego naskórka
  • Przeciwdziałanie chorobom skórnym takim jak łuszczyca
  • Likwidacja trądziku
  • Likwidacja łojotoku
  • Zmniejszanie naczyniek, wzmacnianie kruchych naczyń krwionośnych
  • Nawilżanie i wygładzanie skóry
  • Likwidacja blizn i zmarszczek
  • Oczyszczanie i dezynfekcja skóry przed zabiegami kosmetycznymi

Przeciwwskazania

Pomimo faktu, że oxybrazja jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz całkowicie sterylnym, w pewnych sytuacjach zdecydowanie odradza się poddawanie zabiegowi peelingu wodno-tlenowego. Osoby, które przeszły kurację leczenia trądziku za pomocą retinoidów lub też dotknięte stanami zapalnymi skóry powinny odczekać co najmniej kilka miesięcy przed poddaniem się temu zabiegowi. Dodatkowo mikrodermabrazja tlenowa nie powinna być stosowana przy infekcjach skóry (zarówno bakteryjnych jak i wirusowych) a także przy występowaniu nowotworu.

Częstotliwość

Oxybrazja jest zabiegiem, który można stosować zarówno jednorazowo, na przykład przed ważnym wyjściem lub występem. Ponieważ nie jest to zabieg inwazyjny, nie ma ryzyka wystąpienia podrażnień, zaczerwienień, czy też siniaków. Z tego względu może być to przysłowiowa ostatnia deska ratunku przed ważnym wydarzeniem, na którym chcemy zaprezentować się z jak najlepsej strony. Po jednym zabiegu skóra powinna nabrać zdrowego, lekko rumianego koloru oraz zyskać alabastrową gładkość.Zabieg mikrodermabrazji tlenowej można również stosować seriami lub regularnie przez dowolny okres czasu. Szczególnie zalecane jest to dla osób z bliznami potrądzikowymi – odpowiednia ilość zabiegów, powinna skutecznie wygładzić skórę i zniwelować problem. Dodatkowo zabieg regeneruje i ujędrnia skórę oraz redukuje drobne zmarszczki. Dzięki obecności tlenu i soli fizjologicznej oxybrazja stymuluje komórki do odbudowy co zapewnia młody i zdrowy wygląd skóry oraz poprawia krążenie. W celu uzyskania trwałych efektów polecana jest seria od 2 do 10 zabiegów. Przykładowo w celu leczenia trądziku zabieg powtarzany jest co 4 tygodnie, z kolei w celach odmładzających zaleca się powtarzanie peelingu wodno-tlenowego co tydzień.

Ceny

Niestety, zabieg oxybrazji tlenowej nie jest tani. W zależności od gabinetu oraz od zasięgu zabiegu, ceny wahają się z reguły między 150 a 300 zł. Nietrudno więc policzyć, że za całą serię możemy zapłacić do kilku tysięcy złotych. Warto przed zabiegiem skonsultować się z kosmetyczką, dokładnie analizując zasadność i częstotliwość zabiegu oraz omówić problemy skórno-zdrowotne, aby mieć pewność, że oxybrazja od niesie zamierzony skutek.

Komentarze do: Zabieg Oxybrazji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz