Szukaj

Cellulit wodny - przyczyny, sposoby, dieta

Podziel się
Komentarze1

Nasz znienawidzony problem, jakim jest cellulit dotyka także młode i szczupłe kobiety. Z pewnością nie jedna z nas zastawiała się nad tym dlaczego tak się dzieje. To wszystko za sprawą cellulitu wodnego. Aby z nim walczyć, należy go bliżej poznać.

Cellulit wodny - przyczyny, sposoby, dieta

Jakie są przyczyny powstania cellulitu wodnego?

Jak sama nazwa wskazuje, cellulit wodny powstaje poprzez nagromadzenie się w organizmie wody. Są dwie przyczyny nadmiaru wody w organizmie: tabletki antykoncepcyjne i zbyt duża ilość soli w diecie. Antykoncepcja hormonalna sprzyja długotrwałemu wzrostowi poziomu estrogenów kosztem progesteronu. Hormony te odpowiedzialne są za kontrolę nad gospodarką wodną naszego organizmu podczas cyklu menstruacyjnego. Zaburzenie pracy tych dwóch hormonów powoduje powstawanie cellulitu wodnego.

Inną bardzo częstą przyczyną są problemy związane z krążeniem, które poza opuchlizną i uczuciem ciężkości nóg powodują „skórkę pomarańczową”. Sprzyja temu brak aktywności fizycznej oraz siedzący tryb życia. Należy także od czasu do czasu zrezygnować ze szpilek i obcisłych spodni.

Zobacz także:

Przyczyny cellulitu

Sposoby na cellulit wodny

Istnieje wiele domowych sposobów na walkę z cellulitem. Dotyczą one jednak głównie tego lipidowego, tak więc nie pozwoli nam to osiągnąć zamierzonego efektu. Ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków i ich aplikowanie. Należy robić to zaraz po gorącym prysznicu lub kąpieli. Dodatkowo używaj naprzemiennie natrysków z ciepłej i zimnej wody. Skóra wtedy ma rozszerzone pory i powoduje to lepsze wchłanianie.

Zadbaj także o swoje krążenie. Unikaj częstego noszenia obcisłych spodni, skarpetek i butów. Po długotrwałym siedzeniu lub staniu rób krótkie przerwy, które poświęcisz na gimnastykę. Warto wykonywać masaż antycellulitowy.

Dieta a cellulit wodny

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu wodnego, należy ograniczyć spożywanie soli. Możesz zastąpić ją z powodzeniem mieszankami ziołowymi np. kolendra, estragon, bazylia, majeranek, suszona natka i por. Pamiętaj także o piciu dużej ilości wody z cytryną, która oczyszcza nasz organizm i umożliwia szybsze wydalanie szkodliwych substancji z naszego organizmu.

Sięgaj także po ziołowe herbatki. Nie tylko przyspieszają przemianę materii, ale także zapobiegają nadmiernemu gromadzeniu się wody w organizmie. Zadbaj także o to aby w twoich posiłkach występowały orzechy, kiełki, nasiona, ryby, warzywa i owoce.

Zobacz także:

Cellulit - przyczyny oraz zapobieganie właściwą dietą

Autor: Julita Jędrych

Komentarze do: Cellulit wodny - przyczyny, sposoby, dieta (1)

zrzucbrzuch
zrzucbrzuch 14-04-2019 09:07

Ćwiczenia na cellulit

1

Dodałabym jeszcze do tego ćwiczenia na cellulit, które dodatkowo pomagają https://twojafitmotywacja.blogspot.com/2015/07/cellulit-cwiczenia-o-czym-warto-pamietac.html... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze