Szukaj

Jak wybrać odpowiedni podkład?

Podziel się
Komentarze0

Na pewno mijasz codziennie na ulicy mnóstwo kobiet, których twarze wyglądają, jak maski. Jest to konsekwencją nieodpowiedniego dobrania podkładu – jednego z podstawowych błędów w makijażu. Jak dobrać go tak, by pasował do cery?

Jak wybrać odpowiedni podkład?

Rynek kosmetyczny oferuje ci wiele różnych możliwości. Zastanów się, czego potrzebuje twoja cera i jaki efekt chcesz uzyskać. Niech priorytetem będzie odnalezienie takiego kosmetyku, który nie tylko będzie wyglądał, ale także dobrze działał na twoją skórę. Jeśli masz cerę trądzikową, wybierz taki, który nie zatyka porów, suchą – oczywiście nawilżający (jego wadą jest jednak to, że słabo kryje niedoskonałości). Bardziej skomplikowana jest sprawa w wypadku odmiany mieszanej, bo trzeba używać kosmetyków nawilżających oraz matujących.

Do cery tłustej zabronione jest używanie podkładów rozświetlających. U osób z cerą normalną będzie za to dawał wrażenie świeżości i naturalności. Jeśli nie zależy ci na pokryciu niedoskonałości, a na poprawie kolorytu cery, użyj produktu koloryzującego – podobnie, jeśli masz piegi. Skóra naczynkowa i z przebarwieniami potrzebuje podkładu w kompakcie, czyli wielofunkcyjnego (mającego jednocześnie właściwości podkładu, korektora i pudru). Powinny także zawierać filtr UV, bo promienie słoneczne mają szczególnie negatywny wpływ na ten rodzaj cery. kobieta z kwiatkiem


Następnym krokiem, w którym masz dużo większe pole manewru, jest dobór odcienia. Najlepiej wybrać kilka najbardziej zbliżonych do koloru twojej skóry, z każdego wycisnąć małą porcję i posmarować skórę policzka, tuż przy żuchwie. Zadbaj o to, by zrobić to przy świetle dziennym - pomalowana twarz wygląda zupełnie inaczej przy sztucznym. Im jaśniejszy podkład, tym lepiej – jeśli będziesz używać za ciemnego, twoja twarz będzie wyglądała mało estetycznie i starzej niż bez makijażu. Możesz kupić dwa odcienie i za ich pomocą dokonywać optycznej korekty kształtu twarzy. Przykładowo, posiadaczka kwadratowej twarzy może nieco skorygować jej kształt za pomocą użycia ciemnejszego podkładu z boku czoła i policzków, a trójkątnej – u jej dołu, od kości policzkowych.

Zwracaj też uwagę na skład kosmetyku, może pomóc ci poprawić stan skóry. Witamina A regeneruje naskórek, zapobiega jej wiotczeniu i poprawia elastyczność, podobnie jak jej siostra E, która jest przeciwutleniaczem i opóźnia starzenie się skóry. C natomiast łagodzi podrażnienia i działa przeciwzapalnie. Innymi składnikami, których należy szukać w podkładach, są kwasy hialuronowe, aminokwasy i ceramidy.

Jeśli mimo tych rad odpowiednie dobranie podkładu sprawia ci trudność, zasięgnij porady wizażysty. Na pewno dobierze go w taki sposób, byś wyglądała dobrze, a także aby twojej skórze dostarczane były potrzebne elementy.

Autor:

Weronika Fryben

Komentarze do: Jak wybrać odpowiedni podkład?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz