Szukaj

Masz białe zęby, to dostaniesz pracę!

Podziel się
Komentarze0

Biały i zdrowy uśmiech jest kluczowy w znalezieniu nowej pracy, pomaga także na pierwszej randce. Wszystko dlatego, że ładnie wyglądający uśmiech, symetryczny a do tego biały sprawia, że jesteśmy odbierani jako osoby nawet o 5 lat młodsze, niż świadczy o tym nasza metryka – takie wnioski przynajmniej płyną z najnowszych badań  Oral-B opublikowanych na łamach brytyjskiego „Daily Mail”.

Masz białe zęby, to dostaniesz pracę!


Kult białych zębów

Chcemy czuć się atrakcyjni i być postrzegani jako ludzie otwarci - powodów rosnącego zainteresowania zabiegami wybielającymi jest wiele, jednak to te opublikowane w Daily Mail najbardziej przemawiają do wyobraźni. Wynika z nich, że mając białe i zdrowe zęby nasze szanse na znalezienie dobrej pracy rosną średnio aż o 10 proc.!

Osoby z pięknym uśmiechem są, bowiem odbierane, jako inteligentniejsze, a tym samym bardziej atrakcyjne dla potencjalnego pracodawcy. To jednak nie koniec zalet białych zębów. Z badań zleconych przez firmę Oral-B wynika, że osoba z białymi zębami jest postrzegana przez otoczenie, jako średnio 5 lat młodsza niż w rzeczywistości, a ocena jej atrakcyjności w oczach innych wzrasta aż o 20 proc. Nie powinny, więc dziwić również dane, według których mężczyźni na całym świecie zdecydowanie bardziej martwią się o stan swojego uzębienia, niż o możliwą łysinę na głowie. Jedna trzecia z nich jest także zdania, że białe zęby są synonimem statusu i bogactwa, a także zwiększają dwukrotnie postrzeganie nas, jako osób z wyższym wykształceniem.


- Zainteresowanie stomatologią estetyczną i zabiegami rośnie nieustannie w ostatnich 5 latach. Dziś coraz więcej osób chce mieć uśmiech jak gwiazdy z pierwszych stron największych magazynów. I choć wciąż nam daleko do amerykańskiego czy brytyjskiego społeczeństwa, gdzie mania białych zębów osiągnęła niemal miano kultu, również w Polsce coraz częściej zgłaszamy się do stomatologa nie z powodu bólu, lecz wyłącznie z pobudek czysto estetycznych, ponieważ białe zęby są na topie – mówi dr n. med. Mariusz Duda, właściciel Duda Clinic Implantologia i Stomatologia Estetyczna w Katowicach. - Na szczęście, wybielenie zębów w nowoczesnym gabinecie trwa dziś mniej więcej tyle, co wizyta u fryzjera czy kosmetyczki – dodaje.


Metody wybielania zębów

Decydując się, na zabieg wybielania zębów pamiętajmy jednak, aby wybrać najlepszą dla nas metodę.
Dziś mamy do wyboru wybielanie ekspresowe, nakładkowe, metody łączone i domowe paski. – Wszystko zależy od tego, jak dużo czasu chcemy poświęcić na uzyskanie białego uśmiechu, ile chcemy na to wydać i jakie mamy zęby – mówi dr Duda.

I dodaje: - Mając mocne szkliwo i zdrowe zęby najlepiej zdecydować się na wybielanie ekspresowe w gabinecie (czas zabiegu to tylko 45 minut) przy pomocy lampy ZOOM2, w przypadku problemów ze szkliwem powinniśmy natomiast pomyśleć nad wybielaniem nakładkowym. Tą drugą metodą zęby wybielimy w domu. W tym celu dostaniemy od stomatologa specjalne szyny oraz  żel wybielający. Odpowiednią dawkę żelu aplikujemy w szyny i nakładamy na noc na zęby. Czynność powtarzamy przez 10-14 dni, po tym czasie nasze zęby powinny już być piękne i białe – mówi.

Nie zapominajmy jednak, że zanim poddamy się zabiegowi wybielającemu musimy wyleczyć wszystkie zęby, a także poddać się skalingowi i piaskowaniu. Warto także wymienić, stare plomby, aby po wybielaniu nie wyróżniały się na tle białego szkliwa. Koszt wybielania ekspresowego w gabinecie to 1000 – 1500 zł, z kolei na wybielanie nakładkowe wydamy ok. 600 – 1000 zł.

Komentarze do: Masz białe zęby, to dostaniesz pracę!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz