Szukaj

Jak się skutecznie chronić przed słońcem?

Podziel się
Komentarze0

Specjaliści nie pozostawiają żadnych wątpliwości: najlepszą ochroną przed słońcem pozostaje po prostu… unikanie go! A przede wszystkim wtedy, kiedy promieniowanie ultrafioletowe jest najbardziej intensywne, to znaczy, między godziną 12 a 16. Jeśli chodzi o resztę, wszystko jest kwestią ostrożności i rozsądku.   Nie zapomnijmy w rzeczywistości, że promieniowanie słoneczne jest dobre dla zdrowia. Poza korzystnym działaniem, jakie słońce ma na nasze samopoczucie, pozwala ono także na syntezę witaminy D, niezbędnej naszemu organizmowi od utwardzania wapnia w kościach. Natomiast, uwaga na wszelką przesadę!

Nie zapomnijmy także o chronieniu dzieci. Ich skóra jest bowiem szczególnie wrażliwa na promieniowanie ultrafioletowe. Oto właśnie dlaczego zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), noworodek nigdy nie powinien być wystawiany na słońce. Przyjmijcie to więc za regułę, że dziecko, które jeszcze nie umie siedzieć, nie ma też nic do roboty na plaży albo na nasłonecznionym trawniku.


We wszystkich innych przypadkach, niezależnie od tego, czy jesteście na plaży, czy gdziekolwiek indziej, nakładajcie na siebie krem, nie zapominając o dziecku. Poza tym, zadbajcie o:
  • kapelusz z szerokim rondem
  • ubranie anty-UV
  • okulary przeciwsłoneczne - tutaj, nie wahajcie się zapytać o zdanie optyka.

Dorośli ludzie powinni być czujni, jeśli chodzi o słońce, krótko mówiąc. Jeśli chcecie skorzystać trochę z plaży, nałóżcie na siebie filtr przeciwsłoneczny i powtarzajcie tę czynność co dwie godziny. A aby wybrać ochronę przeciwsłoneczną najlepiej zaadaptowaną do waszego typu skóry, zapytajcie o zdanie farmaceutę albo dermatologa.

Komentarze do: Jak się skutecznie chronić przed słońcem?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz