Szukaj

Jak dobrze myć zęby?

Podziel się
Komentarze0

Zachęceni przez liczne kampanie, ludzie zdają się dziś bardziej zwracać uwagę na higienę swojej jamy ustnej niż jak to było w przeszłości. Czyszczenie zębów oraz regularne wizyty kontrolne u dentysty to podstawa, jednakże zalecenia profesjonalistów nie są jeszcze w pełni przestrzegane...


Myć zęby trzy razy dziennie


Aby mieć dobry oddech oczywiście, a także dlatego, że tak jest doradzane, powinniśmy myć zęby każdego dnia. Jednakże, zamiast robić to 3 razy dziennie, większość ludzi w wieku od 25 do 65 lat zadowala się jedynie dwukrotnym myciem zębów w ciągu dnia. A co gorsza, przeciętne mycie zębów nie trwa więcej niż jedną minutę i pięć sekund. A powinno trwać od dwóch do trzech minut, w zależności od tego, czy używamy szczoteczki zwykłej, czy elektrycznej - zaleconej nam przez dentystę.

Szczoteczka dentystyczna odpowiednia do każdego wieku


Miękka szczoteczka do zębów powinna być wymieniana co trzy miesiące. Jest to dobry zwyczaj, który należy sobie przyswoić. Należy także przyjąć szczotkę, pastę do zębów oraz technikę mycia zębów odpowiednią do każdego wieku. Dla dzieci poniżej szóstego roku życia pasta do zębów powinna być słabo fluorowana - poniżej 500 ppm - ponieważ w tym wieku dzieci połykają ponad 80% pasty, a sama woda w kranie także jest już mocno fluorowana.

Dobra opieka lekarska

Niewiele ponad połowa ludzi deklaruje, iż chodzi do dentysty raz na rok. Pod tym względem bardzo skrupulatnie przestrzegają oni zaleceń specjalistów. Jest to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy nie ma żadnej próchnicy ani innych problemów jamy ustnej, które należy jak najszybciej wyleczyć. Prewencja bowiem pozostaje w dalszym ciągu najlepszym środkiem ochrony zdrowia zębów oraz jamy ustnej.

Komentarze do: Jak dobrze myć zęby?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz