Szukaj

HPV: kobiety powinne się szczepić aż do 45 roku życia

Podziel się
Komentarze0

Kobiety, które mają w swoim życiu więcej niż tylko jednego partnera seksualnego, powinne częściej się szczepić przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, czyli wirusowi HPV. Takie fakty podaje naukowiec hiszpański, Xavier Castellsagué, z Katalońskiego Instytutu Onkologicznego, przy okazji 26 Międzynarodowej Konferencji poświęconej właśnie wirusowi HPV (Human Papilloma Virus), która odbyła się w Montrealu.Doktor Xavier Castellsagué przebadał długość trwania infekcji wirusem HPV u 3 730 kobiet z siedmiu krajów na całym świecie, w przeciągu 4 lat. Celem badania było porównanie rozwoju tych zakażeń w zależności od tego, czy uczestniczki były zaszczepione bądź nie przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego.

Na początku badania, infekcje te zdarzały się częściej we Francji, w Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych, w porówniu do Hiszpanii, Tajlandii oraz Filipin. Potem, jak już połowa uczestniczek badań została zaszczepiona, infekcje już im się nie zdarzały. I na odwrót, liczba zarażeń wirusem HPV wzrosła u kobiet, którym nie została podana szczepionka. A długość trwania tych infekcji była coraz większa.

Zobacz również:W rzeczywistości, 30 miesięcy po rozpoczęciu badań, 10,5% kobiet niezaszczepionych zostało zarażone jednym z 4 typów wirusa HPV, przeciwko którym możemy się dziś chronić, przyjmując odpowiednią szczepionkę. Cztery lata później, poziom ten wzrósł do 13%. Długość trwania infekcji zwiększyła się także od 5 do 7%, w przeciągu tego samego czasu.

Według doktora Xaviera Castellsagué, zachowania seksualne kobiet bardzo ewoluowały w przeciągu tych 30 lat. Średnia wieku, w którym po raz pierwszy wychodzimy za mąż wzrosła, tak samo jak liczba rozwodów, podsumowuje Xavier Castellsagué. Oznacza to większą liczbę partnerów seksualnych przed ślubem, ale także po rozwodzie. W ten sposób wzrasta też ryzyko infekcji.

Komentarze do: HPV: kobiety powinne się szczepić aż do 45 roku życia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz