Szukaj

Choroby układu moczowego i rozrodczego u kobiet - profilaktyka

Podziel się
Komentarze5

Natura okazuje się momentami bardzo sprawiedliwa. Ani mężczyźni, ani kobiety nie są uprzywilejowani jeśli chodzi o podatność na choroby, wirusy czy infekcje i tak naprawdę, mimo obiegowych opinii, żadna z płci nie jest bardziej odporna na zdrowotne zagrożenia. Jednakże zarówno kobiety, jak i mężczyźni narażeni są na inne niebezpieczeństwa i to w każdym wieku.



Statystycznie, na świat przychodzi więcej dziewczynek niż chłopców. Dodatkowo, śmiertelność wśród noworodków płci męskiej jest wyższa. To również chłopcy są bardziej podatni są na wszelkiego rodzaju infekcje - chorują dłużej i przewlekle. Stan taki utrzymuje się mniej więcej do okresu dojrzewania. Czas ten z reguły bywa znacznie bardziej uciążliwy dla dziewczynek i ma w ich przypadku podłoże psychosomatyczne. Nastolatki cierpią głównie na zaburzenia snu, bóle brzucha i głowy, a także depresje. Wszystko to za sprawą charakterystycznych dla płci pięknej wahań hormonów, które ustępują jednak dość szybko.

W dorosłym życiu, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, zagrożenia stają się coraz poważniejsze.Panom zagrażają przede wszystkim choroby układu krążenia, kobiety natomiast bardzo często cierpią na schorzenia o podłożu autoimmunologicznym (system immunologiczny kobiet bywa „nadwrażliwy" i czasami za intruza w organizmie bierze własne tkanki), oraz tak zwane „choroby kobiece", związane z reguły z układem rozrodczym i moczowym - schorzenia, których przynajmniej raz w życiu doświadczyła każda kobieta.

Pomyślmy o profilaktyce

Niestety prawidłowością jest, że raz nabyta infekcja najczęściej powraca. Nie jest to jednak wyrok i przy przestrzeganiu kilku zasad możemy znacznie zminimalizować to ryzyko. Dodatkowo, stosowanie zawczasu działań profilaktycznych, przynosi pozytywne rezultaty i pozwala prawie całkowicie wyeliminować groźbę wystąpienia infekcji czy stanów zapalnych, lub chociaż ich zbyt częstych nawrotów.

Jednym z najczęściej nawracających utrapień wielu kobiet są problemy z pęcherzem moczowym. Przytrafiają się czterokrotnie częściej kobietom niż mężczyznom, a głównym tego powodem jest budowa anatomiczna, która sprzyja tego typu schorzeniom.Na szczęście, można zminimalizować ryzyko zachorowania lub nawrotu choroby. Przede wszystkim należy dbać o przestrzeganie higieny i to nie tylko osobistej. Już od dawna lekarze zachęcają do zmian nawyków i zrezygnowanie z długich, gorących kąpieli na rzecz szybkich pryszniców. Kąpiele bowiem, bardzo często przyczyniają się do namnażania bakterii. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest dbałość o dostarczenie organizmowi wystarczającej ilości płynów; optymalnie to dwa litry dziennie. Taka objętość gwarantuje nie tylko odpowiedni pozwom nawodnienia, ale również przyczynia się do oczyszczenie organizmu ze szkodliwych drobnoustrojów.


Nie bez znaczenia jest również odpowiedni ubiór - zbyt obcisły sprzyja przegrzaniu i rozwojowi infekcji. Zaleca się także regularną gimnastykę, która nie tylko poprawi ogólne samopoczucie, ale również pozwali zwiększyć kontrolę nad niektórymi mięśniami, które w przypadku układu moczowego odgrywają niemałą rolę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również sięganie po suplementy diety, które dzięki swojemu składowi przyczyniają się do dbania o układ moczowy. Preparatem takim jest ProUro, zawierającym bogaty w witaminę C wyciąg z żurawiny. Optymalna dawka standaryzowanego wyciągu z tego owocu, bogata w proantocyjany (36 mg), utrzymuje w drogach moczowych środowisko niekorzystne dla rozwoju bakterii E. Coli, który w 70- 80% odpowiedzialny jest za zapalenie pęcherza. Ponadto wspomaga usuwanie bakterii z dróg moczowych. Witamina C powoduje natomiast obniżenie pH moczu, co sprzyja utrzymaniu w dobrej kondycji dróg moczowych. Preparat polecany jest przede wszystkim wspomagająco w przypadku przewlekłych i często nawracających infekcji dróg moczowych, jako środek skracający okres leczenia oraz profilaktycznie. Jedna doustna kapsułka dziennie ProUro dba o zdrowie i sprawne funkcjonowanie dróg moczowych.


Zaufajmy sile probiotyku

Kolejną po problemach z pęcherzem dolegliwością, na którą uskarżają się kobiety w każdym wieku, są nawracające infekcje układu płciowego.

Podobnie jak w przypadku zapalenia pęcherza, przestrzeganie kilku podstawowych zasad, a także działania profilaktyczne mogą zminimalizować ryzyko zachorowania. Z pomocą przychodzą specjalnie skomponowane doustne probiotyki ginekologiczne mogące przyczynić się do poprawy zdrowia. Innowacyjnym probiotykiem, przygotowanym specjalnie z myślą o zdrowiu intymnym kobiety, jest LaciBios femina. To wygodny w stosowaniu doustny probiotyk ginekologiczny nowej generacji, który znalazł uznanie w oczach Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Zawiera dwa unikalne, starannie wyselekcjonowane, opatentowane szczepy probiotyczne o potwierdzonym licznymi badaniami naukowymi działaniu.

Bakterie probiotyczne zawarte w preparacie przywracają i regulują fizjologiczną mikroflorę i kwaśne pH pochwy. Preparat stanowi naturalną linię obrony pochwy przed infekcjami, wspomaga ich leczenie. Doustna forma zapewnia komfort i skuteczność działania.

LaciBios femina pomaga przywrócić właściwą florę bakteryjną układu moczowo-płciowego kobiet w trakcie i po kuracji antybiotykowej. Polecany jest również dla kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, stosujących antykoncepcję, cierpiących na cukrzycę, uczęszczających na basen, korzystających z jacuzzi, w czasie wyjazdów wakacyjnych oraz kobiet w okresie menopauzy w celu zmniejszenia ryzyka infekcji pochwy.

Jak się okazuje, bycie kobietą wcale nie skazuje płci pięknej na częste i nieprzyjemne dolegliwości. Przy odrobinie samoświadomości i z pomocą współczesnych produktów, dbanie o kobiecy układ moczowo-płciowy okazuje się łatwe jak nigdy dotąd. Dzięki specyfikom przygotowanym specjalnie z myślą o kobietach, troska o zdrowie nie wymaga zbyt wielu wyrzeczeń, a niezastąpiona staje się jedna kapsułka dziennie, która gwarantuje nie tylko wygodę, dyskrecję, ale przede wszystkim komfort stosowania.

Źródło:
www.zdrowieintymne.pl
www.asa.eu

Komentarze do: Choroby układu moczowego i rozrodczego u kobiet - profilaktyka (5)

marusia
marusia 11-02-2011 16:19

ProUro

1

ten suplement na drogi moczowe się nazywa ProUro. macie rację, że jest skuteczny. to pewnie dlatego, że zawiera najwięcej PAC pozyskiwanych z żurawiny, ze wszystkich tego typu kapsułek dostępnych w aptece.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Fulik
Fulik 01-04-2009 22:32

ProUno

3

Rzeczywiście, ProUno to świetny preparat i wygodny w użyciu, wystarczy brać raz dziennie jedną kapsułkę. Oprócz wyciągu z żurawiny zawiera też witaminę C. Męczyłam się strasznie z nawracającymi infekcjami pęcherza przez ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (3)
Pokaż cały wątek (3)
goxa
goxa 20-10-2010 18:47

Ważne jest zapobiegać

1

Ważne jest zapobieganie i profilaktyka. Ja się o tym przekonałam. Stosuję suplement diety URINAL Walmarku i naprawdę są efekty. Wiem, że jak czasami dopada poważniejsza infekcja układu moczowego to znów urinal Aktu poma... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze