Szukaj

Chcesz być młodsza, idź do dentysty!

Podziel się
Komentarze0

Dentysta kojarzył ci się do tej pory tylko z plombowaniem czy wybielaniem zębów? Pora zmienić przyzwyczajenia. Dziś do gabinetu stomatologicznego idzie się także, żeby poprawić wygląd całej twarzy, a nawet ją odmłodzić. Podobnie jak w USA także w Polsce popularny staje się Dental Face Lifting.

Chcesz być młodsza, idź do dentysty!


- To nie czary, leczenie stomatologiczne odmładza – mówi dr Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog, która jako pierwsza w Polsce zastosowała i opatentowała techniki Dental Face Liftingu. Przekonuje, że pełne usta, podniesione policzki czy spłycone bruzdy nosowo-wargowe to efekty zabiegów w gabinecie dentystycznym, łączących implantologię z ortodoncją, stomatologią i medycyną estetyczną.

Unikanie dentysty postarza


Podstawą Dental Face Liftingu jest odbudowa prawidłowego podparcia kostnego twarzy. Okazuje się, że zły zgryz, brak zębów, zwłaszcza rozległe braki skrzydłowe (trzonowce i przedtrzonowce) postarzają. - Prowadzą bowiem do zapadania policzków, zwężenia ust, zmieniają optycznie owal twarzy – wylicza ekspert UNIDENT UNION Dental Spa. W dodatku z wiekiem objętość twarzoczaszki zmniejsza się na skutek procesu rozrzedzania kości. Stąd zapadanie się skroni, policzków…  Medycyna estetyczna stosuje preparaty wolumetryczne (np. kwas hialuronowy) w celu odbudowy objętości twarzy. Tymczasem stomatologiczna terapia anti-aging zaczyna od fundamentu, odbudowując najpierw kostny szkielet, czyli fundament twarzy. I to w sposób trwały. Skóra odzyskuje właściwe podparcie, usta stają się pełniejsze, policzki przestają się zapadać.


Aparat ortodontyczny odmładza

Jak konkretnie odmładzają dentyści? Podstawą Dental Face Liftingu jest implantologia - w przypadku braków w uzębieniu - oraz ortodoncja nieekstrakcyjna, która zrywa z powszechnym do niedawna usuwaniem zębów (głównie „czwórek” i „piątek”). – Leczenie ortodontyczne koncentruje się na rozszerzeniu łuków zębowych, co rozładowuje stłoczenia zębów, a przy okazji ma spektakularny wpływ na poprawę rysów twarzy – mówi Iwona Gnach-Olejniczak. - Właśnie rozwój ortodoncji spowodował, że w Stanach Zjednoczonych zaczęto stosować techniki stomatologiczne w terapiach anti-aging. - Zorientowano się, że oprócz prawidłowego zgryzu po zdjęciu aparatu dostajemy w prezencie uwypuklenie okolicy podnosowej, zmianę położenia brody, no i oczywiście pełniejsze i mniej podatne na zmarszczki usta – wylicza stomatolog. Co ważne, stają się one bardziej wydatne, w sposób trwały i harmonijny.

Odmładzanie koloru uśmiechu

Zabiegiem anti-aging okazuje się także wybielanie, ponieważ tak jak skóra z wiekiem pokrywa się siatką zmarszczek, tak zęby, starzejąc się, żółkną. Do wyboru jest kilkanaście metod wybielania, od zabiegów gabinetowych „power bleaching” po systemy nakładkowe, używane w domu. - Są pacjenci odporni na wybielanie, najczęściej posiadacze silnych przebarwień poantybiotykowych. Stosujemy wtedy licówki pełnoceramiczne – wyjaśnia ekspert. Dążąc do kalifornijskiego uśmiechu, licówkami koryguje się także nieestetyczne kształty zębów. Dopiero na finał medycyna estetyczna podkreśla i uwypukla efekt odmłodzenia, który osiągany jest za sprawą rozbudowy układu kostnego. Zabiegi estetyczne (np. wypełniacze) stosowane są wtedy dyskretnie, niczym „kropka nad i” całej terapii.

Komentarze do: Chcesz być młodsza, idź do dentysty!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz