Szukaj

10 dentystów z Polski docenionych przez Amerykańską uczelnię

Podziel się
Komentarze0

Dentyści z Polski coraz częściej podnoszą swoje kwalifikacje w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza 10-tka, jako pierwsza z Polski, właśnie ukończyła program edukacyjny Implant Continuum Education New York University College of Dentistry.Po raz pierwszy 10 dentystów z Polski dołącza do grona ponad 3 tys. stomatologów z 26 krajów świata, którzy zostali wyróżnieni certyfikatem przez prestiżowy College of Dentistry New York University. To pierwsza grupa polskich lekarzy, która ukończyła trwający 280 godzin specjalny program edukacyjny, podczas którego uczyła się jak w praktyce zastosować nowoczesną technologię implantologiczną. Wśród wyróżnionych znajdują się lekarze z gabinetów i NZOZ-ów z Katowic, Krakowa, Wrocławia i Warszawy. Po raz pierwszy polscy dentyści mogą uczyć się od najlepszych specjalistów na świecie, udowadniając Amerykanom, Niemcom i Włochom, że polska stomatologia należy do najdynamiczniej rozwijających się na świecie - mówi Małgorzata Wasio - Malinka dyrektor marketingu z firmy Dental Depot Wasio, której dział edukacji organizował kurs za oceanem.

Długa droga polskich dentystów


Już nie niemieckie, włoskie czy szwedzkie ośrodki naukowe, ale coraz częściej amerykańskie uniwersytety stają się ważnymi centrami kształcenia polskich dentystów. Nic dziwnego, tamtejsze uczelnie co roku opuszcza ponad 140 tys. stomatologów praktykujących w ponad 40 krajach. Działają tam także najważniejsze ośrodki doskonalenia umiejętności stomatologa, przede wszystkim rozwijającej się dziedziny - implantologii. Jeden z nich funkcjonuje na New York University i to właśnie on, coraz częściej przyciąga uwagę polskich stomatologów.

Od 2009 roku dentyści z Polski mogą uczestniczyć w zajęciach w Centrum Podyplomowych Szkoleń im. Linhart’a. Do tej pory wstęp na uczelnie mieli tylko dentyści z Niemiec, Francji czy Kanady. W sierpniu 2011 pierwsza grupa polskich lekarzy podczas Międzynarodowego Tygodnia Implantologicznego NY CD, jako pierwsza z kraju obroniła swoje prace. Nauka zajęła im półtorej roku i wymagała zaliczenia aż 6 sesji naukowych organizowanych w USA i Polsce. Dodatkowo, aby uzyskać certyfikat polscy dentyści musieli przeprowadzić szereg zabiegów tutaj w kraju, a ocenianych później za oceanem. W sumie nauka zajęła aż 280 godzin - wyjaśnia Małgorzata Wasio - Malinka dyrektor marketingu z firmy Dental Depot Wasio.


Korzystają pacjenci

Dzięki uczestnictwu w programie w USA, który kończy się certyfikatem Continuum Educations NYU&OSIS&CEIA stomatolodzy z Polski mają dostęp do wiedzy o najnowocześniejszych rozwiązaniach implantologicznych oraz sposobów leczenia i odbudowy uzębienia, uczą się również planować leczenie, biorą udział w praktycznych warsztatach, podczas których wszczepiane są implanty tzw. „Hands-on Workshops”.


Wiedzę, którą dentyści zdobywają w USA, automatycznie przenoszą na polski grunt. Dzieki temu polska implantologia, jest dziś jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Dostęp z kolei do wiedzy najlepszych specjalistów, a za takich uchodzą Amerykanie, sprawia, że pacjenci w Polsce mogą w najbliższych latach liczyć na jeszcze lepszą odbudowę uzębienia, skuteczne i bezpieczne leczenie implantologiczne, a przede wszystkim rozwiązania, które do tej pory dostępne były wyłącznie w gabinetach w USA, Kanadzie czy Szwecji - mówi Wasio-Malinka.

Przecierają szlaki dla innych lekarzy


W pierwszej kolejności wiedzę zdobytą w USA będzie mogło zastosować w Polsce tylko 10-ciu lekarzy Dwóch z Krakowa - dr Mariusz Piotrowski i dr Jacek Sumara, trzech z Wrocławia - dr Olaf Bronowicz, dr Radosław Jadach i dr Rafał Dobrakowski jeden z Katowic - dr Wojciech Fąferko i jeden z Bielska-Białej - dr Paweł Zimny. W gronie docenionych przez Amerykanów, znalazły się także 3 dentystki, wszystkie z Warszawy - dr Wioletta Binkowska-Figura, dr Katarzyna Florkiewicz-Zakrzewska i dr Elżbieta Kozieł.

To nie przypadkowa grupa lekarzy. Do pierwszej edycji wybraliśmy najlepszych implantologów w Polsce, z największych ośrodków stomatologicznych. Dziś te ośrodki to właśnie Kraków, Katowice, Biesko-Biała, Wrocław i Warszawa. Działa tam najwięcej gabinetów w Polsce, tutaj także dynamicznie rozwija się implantologia.

Zdobyte przez Polaków dyplomy w USA to dokumenty międzynarodowe, z akredytacją dwóch polskich ośrodków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej i Środkowo-Europejskiej Akademii Implantologii (CEIA). Sam certyfikat jest zaliczany także do międzynarodowej umiejętności implantologa OSIS EDI.

Implantolodzy z Polski cieszą się coraz większym uznaniem za granicą, dwaj polscy dentyści prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojtowicz z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i dr n. med. Piotr Majewski z UJ zostali dyrektorami NYU CD w Polsce. Wiele prac, wykonanych przez polskich dentystów, podczas prezentacji w USA spotkało się z uznaniem najlepszych lekarzy na świecie oraz wykładowców z NY University. To pokazuje, że nasi lekarze zaczynają osiągać poziom umiejętności swoich kolegów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Wielkiej Brytanii - mówi Wasio-Malinka.

www.dental-depot.com

Komentarze do: 10 dentystów z Polski docenionych przez Amerykańską uczelnię

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz