Szukaj

Zmarszczki - jak je wygładzić?

Podziel się
Komentarze0

Powstawanie zmarszczek jest procesem naturalnym i nieuniknionym. Są one wynikiem postępującego procesu starzenia się skóry, a ich pojawienie się jest wyłącznie kwestią czasu. To również zapis naszych nawyków i ogólnego stanu zdrowia. Pozostałe czynniki to: słońce, papierosy, stres i odwodnienie, ale również grawitacja oraz czynniki genetyczne.


Procesy starzenia rozpoczynają się dosyć wcześnie bo już ok. 25 roku życia. Skóra zaczyna wówczas tracić sprężystość - zmniejsza się liczba komórek, które produkują włókna kolagenowe i elastynę, a skóra staje się wiotka i pomarszczona.

Pierwsze zmarszczki mimiczne powstają podczas ruchów mięśni twarzy. Innym rodzajem zmarszczek są zmarszczki senne, wynikające z ułożenia skóry podczas snu. Zmarszczki posłoneczne spowodowane są szkodliwym działaniem promieni UV. Z kolei tzw. zmarszczki grawitacyjne pojawiają się na skutek wiotczenia skóry w procesie starzenia.

Poprzez właściwe odżywianie i dbanie o skórę możemy opóźnić pojawienie się zmarszczek. Unikajmy więc nadmiernej ekspozycji na promienie UV (słońce, solaria). Pamiętajmy o stosowaniu kosmetyków pielęgnacyjnych odpowiednich do rodzaju skóry i korzystajmy rozsądnie z zabiegów pielęgnacyjnych.


Gdy na profilaktykę jest już za późno możemy skorzystać z zabiegów kosmetycznych poprawiających wygląd skóry. Istnieje spory wachlarz rozmaitych zabiegów, które mogą zwiększyć komfort naszego życia. Dzięki nim zmarszczki ulegają wygładzeniu, spłyceniu i są mniej widoczne. Należy pamiętać, aby przed każdym zabiegiem dokonać konsultacji lekarskiej, gdyż źle dobrany zabieg może także skórze zaszkodzić.


Zabiegiem, z którego można skorzystać w gabinetach dermatologii estetycznej jest zabieg Fraxel re:store. To bezpieczna, skuteczna i zapewniająca wyższy komfort alternatywa dla metod chirurgicznych.

Zabieg ten to rewolucyjne rozwiązanie przeznaczone do korekcji zniszczonej skóry z widocznymi oznakami starzenia. Pozwala uniknąć przedłużonego okresu rekonwalescencji oraz niepożądanych reakcji, które mogą wystąpić po innych zabiegach. Nigdy przedtem nie była dostępna tak skuteczna, niechirurgiczna i nieinwazyjna metoda, pozwalająca na wzmocnienie skóry i przywrócenie jej młodego wyglądu.

Efekty leczenia są natychmiastowe, a z czasem stają się bardziej widoczne. Decydując się na Fraxel można na zawsze wyeliminować rozważanie o liftingu twarzy. Leczenie dociera do głębokich warstw skóry usuwając stare, uszkodzone komórki, pobudza fizjologiczne procesy regeneracji, stymulując tworzenie nowych komórek, co prowadzi do uzyskania świeżej, promiennej i zdrowej skóry.

Przewagą tego zabiegu jest jego precyzja. Można go stosować nie tylko do skóry twarzy, lecz również do delikatnej skóry szyi, dekoltu i dłoni. Dzięki zabiegowi Fraxel re:store pacjentki uzyskują znakomite efekty bez konieczności długiego procesu rekonwalescencji i ryzyka powikłań, towarzyszącym innym zabiegom.

Komentarze do: Zmarszczki - jak je wygładzić?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz