Szukaj

Żałujesz, że masz tatuaż? Nowa technika może go szybko usunąć

Podziel się
Komentarze0

Dobra nowina dla wszystkich tych, którzy spoglądają w lustro i zdają sobie sprawę, że tatuaż, który zrobili pod wpływem mądrości piwa, wcale nie był aż tak dobrym pomysłem. Albowiem, pojawiła się właśnie nowa technika, która może drastycznie skrócić czas, który jest wymagany, aby usunąć tego rodzaju niepożądane dzieło ze skóry.Teraz, usunięcie tatuażu może trwać nawet rok, jeśli nie więcej. A nowa technika skraca to do zaledwie do kilku miesięcy.

Laser R20, dobrze znany chirurgom dermatologom

Procedura tym laserem wymaga serii zabiegów nad strefą skóry nasyconej tuszem, co dwadzieścia minut, w czasie jednej wizyty u lekarza. Ten sposób na pewno jest lepszy niż jeden zabieg w czasie jednej wizyty, ponieważ usuwa więcej tuszu.

Jeszcze w lutym tego roku, zespół greckich lekarzy opublikował rezultaty badań nad nowym protokołem techniki R20, w przeglądzie naukowym Journal of American Academy of Dermatology.

Greccy lekarze stwierdzili bowiem, że cztery zabiegi, oddzielone dwudziestominutową przerwą, mimo że powodują więcej uszkodzeń skóry niż konwencjonalne metody, usuwają więcej niechcianego tuszu niż pojedynczy zabieg. Co więcej, nie pozostawiają więcej blizn. Nie zaobserwowano  również innych skutków ubocznych.


Doktor Keyvan Nouri, profesor dermatologii i chirurgii na uniwersytecie University of Miami’s Miller School of Medicine w Stanach Zjednoczonych, właśnie potwierdził te wyniki wraz ze swoim zespołem, testując nową metodę na swoich pacjentach, którzy chcieli pozybyć się nielubianych już dzieł sztuki ze swojej skóry.

Mimo niektórych niedogodności, takich jak o wiele dłuższa wizyta w gabinecie lekarskim oraz większe koszty, doktor Keyvan Nouri stwierdza, że procedura może stać się zabiegiem standardowym. Aczkolwiek, jest jeszcze za wcześnie, żeby być stuprocentowo pewnym.

Doktor Mitchell Chasin, dyrektor centrum The Reflections Center for Skin and Body w Livingston, w Stanach Zjednoczonych, mówi: nie tylko jest to sposób, aby zmniejszyć liczbę zabiegów, ale również, aby poprawić wygląd skóry po usunięciu tatuażu.

Jednocześnie, specjalista jeszcze ostrzega potencjalnych pacjentów, którzy mieliby ochotę na poddanie się tej nowej technice: sukces zależy w dużej mierze od ekspertyzy i urządzenia.

Zawsze mówimy pacjentom, wyjaśnia doktor Mitchell Chasin, że lekarz powinien mieć specyficzny laser do tatuaży. Na przykład, mogę użyć trzech różnych laserów, aby usunąć kolor zielony, czarny i czerwony. Zawsze tak jest, niezależnie od techniku usuwania tataużu.

Komentarze do: Żałujesz, że masz tatuaż? Nowa technika może go szybko usunąć

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz