Szukaj

Zakochani promienieją....uśmiechem

Podziel się
Komentarze0

Wkrótce święto Zakochanych, czyli popularne Walentynki. Media lansują obraz zakochanych o szerokich, równych i białych uśmiechach. Tymczasem rzeczywistość daleka jest od obrazka z bilboardu czy reklamy. Dlatego warto zrobić wszystko, by olśnić swoją drugą połowę uśmiechem.


Jak wyglądają zakochani? Nie liczy się płeć czy wiek. Jedno jest pewne – wyróżniają się w tłumie. Wytwarzają wokół siebie pozytywną aurę, chodzą z głową w chmurach i promienieją… uśmiechem. Z niecierpliwością czekają na 14 lutego, wielu planuje romantyczne kolacje czy wypady seans w kinie. Inni wybierają ekskluzywne wycieczki, wypady do spa lub sauny. Do tego dochodzą upominki walentynkowe – czekoladki, zmysłowa bielizna, płyty z muzyką, książki to tylko niektóre z tych najbardziej popularnych. Prześcigamy się w pomysłach na to, czym zaskoczyć tego dnia swoją Walentynkę.

Uśmiech to afrodyzjak

Chociaż wiele osób deklaruje, że najważniejszą cechą u potencjalnego partnera jest charakter to jednak pierwsze wrażenie jest nie do przecenienia. Jak dowodzą badania, blisko połowa naszej uwagi skupia się na uśmiechu, dlatego każdy, kto może się pochwalić równymi i białymi zębami ma większe szanse na udaną randkę, bowiem oszałamiający uśmiech działa jak dobry afrodyzjak. – Osoby uśmiechnięte są odbierane jako bardziej pozytywne, otwarte, przyjazne, a nawet… bogatsze. Poza tym jeśli mamy świadomość tego, że nasz uśmiech jest powalający to automatycznie wzrasta nasza pewność siebie. A ona też na płeć przeciwną działa niezwykle ponętnie – wyjaśnia lek. stom. Bartosz Nowak z Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej PRODENTA w Gliwicach.

„Zainwestuj w tic-taki”

Stomatolog dodaje, że nie tylko zdrowy, równy, biały uśmiech, ale także świeży oddech odgrywa niebagatelną rolę w uwodzeniu płci przeciwnej. Dlatego też przed randką poleca stosowanie – oprócz pasty do zębów – płynów do płukania ust, czy też nici dentystycznych. Nieświeży oddech to efekt rozkładania resztek pokarmu przez bakterie występujące w jamie ustnej, czasem to efekt stanów zapalnych, próchnicy, paradontozy lub też infekcji górnych dróg oddechowych. Dlatego, oprócz dokładnych zabiegów higienicznych, warto wyleczyć dokuczające nam choroby. Nieświeży oddech buduje dystans między partnerami i zamiast skupić się na czerpaniu przyjemności z randki zwracamy uwagę na to, by nasza druga połówka nie poczuła naszego smoczego oddechu.


Zaniedbujesz? Nie zapunktujesz!


Ze statystyk wynika, że panowie znacznie mniejszą wagę przywiązują do dbania o higienę jamy ustnej niż kobiety, rzadziej odwiedzają stomatologa, a także rzadziej myją zęby. To wszystko odbija się na stanie zdrowia męskich zębów. A kobiety są wyjątkowo wyczulone na punkcie męskich uśmiechów. Na równe, piękne i białe zęby zwracają uwagę zaraz po oczach. Nawet ładne dłonie nie wygrają z oszałamiającym uśmiechem. Dlatego też przed Walentynkami warto odwiedzić gabinet stomatologa, by wyleczyć ubytki. Czasem natomiast mamy zdrowe zęby, ale przeszkadzają nam przebarwienia. – Ratunkiem dla tego typu problemów jest wybielanie, które można przeprowadzić w ciągu jednej wizyty. Zabieg przeprowadzony przy pomocy lampy ZOOM2 pozwala na wybielenie zębów o kilka tonów w zaledwie 45 minut – mówi lek. stom. Bartosz Nowak z PRODENTY.

Zmysłowy aparat


Wiele osób zastanawia się co zrobić, gdy problemem nie jest stan zdrowia zębów bądź ubytki, ale sen z powiek spędzają im krzywe zęby. Każdy uśmiech – choćby zęby były zdrowe i białe – traci, gdy np. między górnymi siekaczami występuje diastema, czyli charakterystyczna szpara, a do tego np. dwójki i trójki wyrosły każde w inną stronę. – Wszelkie krzywizny w uzębieniu możemy zniwelować na dwa sposoby. Jeśli są to drobne problemy to polecam licówki. Natomiast w przypadku większych problemów zawsze możemy podjąć się leczenia ortodontycznego. Co prawda ono trwa od roku do nawet kilku lat w zależności od wady, ale efekty są bardzo zadowalające – mówi dr Nowak. Niektórzy pacjenci bezradnie rozkładają ręce i pytają, jak z metalowym aparatem iść na randkę? Jak wynika jednak z badań seksuologów z Uniwersytetu Śląskiego, osoby noszące aparaty ortodontyczne postrzegane są jako bardziej pociągające i… kreatywne w sypialni. Także nie należy się obawiać podjąć takiego leczenia i z aparatem wyruszyć na podbój serc.

Z uśmiechem w miłość

Jak wynika z danych PRODENTY, pacjenci, którzy cieszą się zdrowym, równym i białym uzębieniem, średnio 2 razy szybciej znajdują partnera życiowego, ich związki są także bardziej udane. Poza tym Polacy stają się narodem coraz bardziej wyczulonym na estetykę. – Już nie zwracamy uwagi tylko na to, z kim tworzymy związek. Zależy nam także na tym, jak ta druga połowa wygląda. Jest to sygnał, że dba ona o siebie i swoje zdrowie - przekonuje dr Nowak.

Komentarze do: Zakochani promienieją....uśmiechem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz