Szukaj

XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Podziel się
Komentarze0

W dniach 5-7 października 2012 roku w Warszawie odbył się XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, organizowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA). To wyjątkowe wydarzenie skupiające co roku wybitnych ekspertów z kraju i z zagranicy.


PTMEiAA to towarzystwo, którego głównym celem jest rozwój medycyny estetycznej w Polsce.  Zrzesza ono ponad 900 członków – specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej, jak również interesujących się tą problematyką. Od 1993 roku PTMEiAA działało jako Sekcja Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. W 2009 roku przekształciło się w samodzielne towarzystwo naukowe. Pomysłodawcą i założycielem, początkowo Sekcji MEPTL, a później PTMEiAA, jest dr Andrzej Ignaciuk, absolwent lubelskiej Akademii Medycznej, Uniwersytetu Rzymskiego i czteroletniej Międzynarodowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Rzymie.

Towarzystwo współpracuje z wieloma organizacjami, nie tylko lekarskimi zajmującymi się w szerokim znaczeniu estetyką lekarską oraz profilaktyką przeciwstarzeniową. Już po raz dwunasty PTMEiAA, przy współpracy Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL, która w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie, zaangażowało się w organizację kongresu. Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Lekarskie (PTL), Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej z siedzibą w Paryżu (UIME), a także Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny i Chirurgii Laserowej. Ten największy i najważniejszy kongres w Polsce i w Europie Środkowej,  jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń  cenionych specjalistów z Polski i z zagranicy. Podczas wykładów oraz warsztatów uczestnicy mieli okazję zaznajomić się z nowymi trendami, nowościami w medycynie estetycznej, jak również z innowacyjnymi rozwiązaniami, zdobyć wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.


Wśród tegorocznych tematów były między innymi:

- Innowacyjne metody podawania toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego;
- Kompleksowy program anti-aging hamujący biologiczne procesy starzenia, w oparciu o najnowsze badania z zakresu genetyki molekularnej Uniwersytetu w Ferrarze;
- Małoinwazyjne techniki chirurgiczne;
- Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej;
- Nowości z zakresu ginekologii estetycznej.

Organizatorzy dokładają starań, aby Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging był prestiżowym wydarzeniem, skupiającym ekspertów z całej Europy. - Sukces, jaki co roku odnosi Kongres, jest powodem do zadowolenia, ale jednocześnie stawia przed organizatorami duże wyzwanie, aby nie tylko utrzymywać wysoki poziom, ale za każdym razem go podnosić – powiedział dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Komentarze do: XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz