Szukaj

Wybrać perfumy: historia zapachu ciała

Podziel się
Komentarze0

Według czeskich naukowców z Uniwersytetu Karola w Pradze, zupełnie nieświadomie wybieramy sobie perfumy, które uzupełniają i wzmacniają zapach naszego własnego ciała.Kupić komuś prefumy w prezencie w większości przypadków jest sprawą dość skomplikowaną. Jak wybrać, w obliczu zatrzęsienia produków na półkach, odpowiednią kompozycję zapachową, która będzie najlepiej pasować do danej osoby. I która jej się spodoba, co najważniejsze.

Czeskie badania nad perfumami

Pewne badanie, przeprowadzone przez naukowców z Pragi, ujawnia, że jeśli prawidłowego zakupu perfum często dokonujemy osobiście, to przede wszystkim dlatego, że przyciągają nas zapachy, które uzupełniają i wzmacniają zapachy wydzielane przez nasze własne ciało.


W przeciwieństwie do popularnych wierzeń, używanie produktów zapachowych nie ma na celu zamaskowanie zapachów ciała, ale raczej ich wysublimowanie, czego skutkiem ma być bardzo przyjemny aromat, pociągający i atrakcyjny dla naszego otoczenia.

Dlatego też, kiedy ludzie wybierają perfumy, okazuje się, że mieszają się one z osobistymi zapachami ich ciała, z czego wynika całość oceniana jako atrakcyjna, pociągająca, kusząca (bądź nie, jeśli ktoś kiepsko wybierze) przez otoczenie.

Aby dotrzeć do takich wniosków, badacze z Czech poprosili dwunastu ochotników o rozpylenie pod pachą dwóch zapachów: jeden, który ochotnicy sami dla siebie wybrali, a drugi, który został wybrany przypadkowo.

Mieszanka zapachowa, które w ten sposób powstała, została następnie pobrana i poddana ocenie 21 kobiet. W każdym przypadku, testerki oceniały, że najbardziej pociągające zapachy, najbardziej przyjemne, były te, które ochotnicy wybrali sami dla siebie.

Rezultaty te powinny być wkrótce przedstawione na konferencji zorganizowanej przez International Fragrance Association, w Londynie, w Zjednoczonym Królestwie.

Komentarze do: Wybrać perfumy: historia zapachu ciała

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz