Szukaj

Właściwa pielęgnacja cery zimą

Podziel się
Komentarze0

Problemy z właściwą pielęgnacją nasilają się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Wtedy, dla uodpornienia skóry twarzy, dłoni czy ciała przed wpływem niekorzystnych warunków, niezbędne jest dostarczanie organizmowi większej ilości substancji odżywczych. W tym czasie szczególnie warto zwrócić uwagę na to, by kosmetyki, których używamy na co dzień, były dobrane do aktualnych potrzeb...Produkty uniwersalne, takie jak kremy nawilżające do całego ciała, nierzadko nie są w stanie zapewnić specyficznych właściwości ochronnych, wymaganych przez poszczególne partie skóry. Przykładowo, zimą dłoniom sprzyjają produkty bogate w ekstrakty z oliwek, podczas gdy na twarz warto nakładać kremy o gęstej konsystencji, tworzące swego rodzaju barierę ochronną. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, producenci i dystrybutorzy coraz częściej opracowują specjalne zestawy kosmetyków. Jakie, oprócz oszczędności, są ich zalety?

Kompleksowa pielęgnacja


Obecnie producenci mają w zasadzie nieograniczony wybór surowców, które mogą wykorzystać do wyrobu kosmetyków. Jednakże, po stronie konsumentów, ta różnorodność może powodować problemy z weryfikacją jakości i pochodzenia produktów. Wyboru nie ułatwiają także egzotycznie brzmiące nazwy surowców. Aby dobrać kosmetyki dopasowane do indywidualnych potrzeb, nierzadko potrzeba ogromnej wiedzy i dużo czasu, dlatego na rynku pojawiają się  nowe możliwości, usprawniające ten proces. Specjalne narzędzie, dostępne od niedawna w Internecie, umożliwia dopasowanie poszczególnych komponentów tworzonego zestawu do  aktualnych potrzeb Klienta - mówi Piotr Janczak z Beauty Cosmetics. Dzięki temu otrzymuje się pakiet, którego elementy zapewnią kompleksową ochronę skóry w danej sytuacji, np. podczas zimowego wyjazdu na narty. Daje to  pewność, że w zestawie znajdą się tylko potrzebne  kosmetyki - zapewnia. 


Od święta


Najwięcej ofert zestawów pojawia się na półkach przy okazji rozmaitych świąt. Czas ten stanowi więc okazję, by nabyć markowe wyroby po okazyjnych cenach. Należy mieć jednak na uwadze, czy, kupując pełen komplet, nie płaci się za elementy, które obdarowanemu wcale nie muszą okazać się przydatne. Nie tylko przy okazji świąt prowadzimy dystrybucję specjalnych zestawów upominkowych. Klienci sami najlepiej potrafią określić potrzeby obdarowywanej osoby i wiedzą, jakie kosmetyki są przez nią najchętniej używane. Aby jeszcze bardziej spersonalizować podarunek, umożliwiamy dołączenie specjalnej kartki okolicznościowej z życzeniami - informuje Piotr Janczak. Korzystanie z zestawów kosmetycznych warto jednak rozważyć nie tylko od święta. Dobrze dobrane zestawy zmniejszają ryzyko alergii i, dzięki uzupełniającym się surowcom, zapobiegają np. starzeniu się skóry.
Latem skóra ciała w dużej mierze jest w stanie obronić się sama. Główne zagrożenie stanowią dla niej wówczas promienie słoneczne i suchy wiatr.

Końcówka roku przynosi jednak zdecydowanie więcej niekorzystnych czynników środowiskowych. Zestawy kosmetyczne pomagają zaoszczędzić środki pieniężne w sytuacji, gdy jeden preparat pielęgnacyjny dla całego ciała to za mało. Warto sięgnąć po tego typu rozwiązania, tym bardziej, że mnogość dostępnych na rynku rozwiązań umożliwia dokonanie wyboru serii kosmetycznej optymalnej pod kątem własnych potrzeb i środków.

Komentarze do: Właściwa pielęgnacja cery zimą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz