Szukaj

Wady i zalety wodoodpornych kosmetyków

Podziel się
Komentarze0

Dawniej wiele kobiet starało się ograniczyć swój letni makijaż do minimum, ze względu na wysoką temperaturę lub kąpiele w wodzie. Dzisiejszy rozwój kosmetologii pozwala utrzymać im pełny makijaż w idealnym stanie podczas wakacyjnych dni.

Wady i zalety wodoodpornych kosmetyków

Jak to możliwe, że makijaż może aż tak trwały? Poprzez produkcję kosmetyków wodoodpornych! Przed rozpoczęciem ich użycia warto jednak zorientować się w temacie zarówno ich zalet jak i wad.

Dlaczego warto stosować kosmetyki wodoodporne?

Niewątpliwie najważniejszym atutem tych specyfików jest to, że nie straszna im jest wilgoć i słońce oraz sebum wydzielane przez skórę. Sprawdzają się podczas upału, letniego deszczyku, jak również w trakcie kąpieli w morzu i basenie. Dzięki nim będziemy czuć się pewnie, nawet gdy spędzimy cały dzień poza domem lub wybierzemy się na całonocną imprezę, ze względu na ich przedłużoną trwałość. Cenny czas na wakacjach przeznaczymy na zabawę, a nie na ciągłe poprawianie make-upu. Jest to efekt zastąpienia substancji rozpuszczalnych między innymi pochodnymi silikonu, żywicą lub woskami roślinnymi i mineralnymi.

Warto również zaznaczyć, że ich cena nie odbiega w dużym stopniu od cen zwykłych kosmetyków, więc nie narażamy się na duże koszty. Nie będziemy mieć również trudności w ich zakupie, ponieważ prawie każdy tradycyjny kosmetyk ma swój odpowiednik w postaci preparatu wodoodpornego i są one dostępne w większości drogerii.


Dodatkową zaletą kosmetyków wodoodpornych jest ich niska szkodliwość dla skóry. Zawierają wiele składników pielęgnacyjnych, odżywiających i nawilżających. Niektóre zawierają filtry chroniące skórę przed działaniem promieni słonecznych. Dzięki temu mogą używać ich osoby których cera cechuje się wysoką wrażliwością.


Zmywanie makijażu wodoodpornego nie jest łatwe!

Trzeba jednak zwrócić uwagę na wady specyfików wodoodpornych. Musimy pamiętać o tym, że tych preparatów nie możemy zmywać zwykłym mleczkiem, ani żelem do twarzy. Potrzebny nam będzie specjalny, dwufazowy, tłusty płyn do demakijażu. Mimo jego użycia zmywanie make-upu może zająć nam sporo czasu. Faktem jest również to, że nawet jeśli są odporne na wodę i wymienione wyżej kosmetyki nie wygrają z tłustym kremem lub z przetłuszczającą się cerą.

Na co musimy uważać?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że są one bardziej obciążające dla cery niż kosmetyki tradycyjne (głównie podkłady i pudry). Może zdarzyć się, że po ich zmyciu nasza skóra będzie ściągnięta i wysuszona. W efekcie powinniśmy ich używać tylko, gdy jest to konieczne.

Posiadają one jeszcze jeden defekt: bardzo szybko zasychają. Oznacza to, że po ich nałożeniu trudno jest nanieść poprawki i może wystąpić konieczność zmycia makijażu do zera. W przypadku mascar nadają się tylko na jeden letni sezon.

Podsumowując: makijaż wodoodporny to znakomita alternatywa dla makijażu tradycyjnego, ale należy zachować umiar w jego stosowaniu. Jeśli nie przesadzimy nasza skóra pozostanie piękna i zdrowa, a make-up w gorące dni będzie prezentować się perfekcyjnie.


Autor:

Anna Pająk

Komentarze do: Wady i zalety wodoodpornych kosmetyków

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz