Szukaj

Uśmiechaj się bez przerwy

Podziel się
Komentarze0

Uśmiech pomaga nam w wielu sytuacjach życia zawodowego i codziennego. Jest jak magiczny środek rozładowywujący napiętą atmosferę. Warto o niego dbać, tak jak dbamy o elegancki strój lub o szczupłą sylwetkę. Jednak brak zęba może popsuć nawet najszczerszy i najpiękniejszy usmiech.Brak przedniego zęba zazwyczaj skłania do poszukiwania sposobu zamaskowania luki. Gdy brakujący ząb nie jest jednym z przednich zębów, często odkładamy decyzję o jego uzupełnieniu, gdyż wstawianie zęba kojarzy nam się często z czymś bardzo kosztownym, niekiedy czasochłonnym lub bolesnym.

Warto pamiętać, że lekceważony, długo nieleczony ubytek może skutkować zaburzeniami takimi jak obrócenie zęba czy zanik dziąsła. Z czasem zęby sąsiadujące z luką mogą ulec rozchwianiu lub przesunięciu, natomiast zęby przeciwstawne tracąc oparcie wysuwają się w kierunku luki. Kompletny łuk zębowy jest więc nam potrzebny do utrzymania zdrowego i pełnego uśmiechu, nie ograniczonego jedynie do przednich zębów.

SMK – Ząb w jeden dzień!


Jednym z rowiązań, które pozwala na uzupełnienie brakującego uzębienia jest System Mostów Kompozytowych (metoda SMK) opracowany przez dr Cezarego Turostowskiego we współpracy z Katedrą Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.


Metoda ta polega na wymodelowaniu w jamie ustnej sztucznego zęba z kompozytu. Jest on mocowany na specjalnie stworzonym włóknie szklanym co zapewnia mu trwałość.

"System Mostów Kompozytowych może być z powodzeniem wykorzystany w sytuacjach, gdzie inne techniki nie mają zastosowania, np. z powodu braku miejsca na implant lub kiedy konieczność szlifowania zębów pod most klasyczny byłaby zbyt okaleczająca" - mówi dr Cezary Turostowski, twórca metody. Jedną z największych zalet "SMK" jest brak konieczności szlifowania sąsiednich zębów, co nadaje takim zabiegom charakter odwracalny. Ponadto znacznie niższa cena oraz ograniczenie czasu zabiegu do jednej dwugodzinnej wizyty stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych mostów, implantów i protez.

"Mosty kompozytowe konstrukcji własnej Cezarego Turostowskiego stanowią cenne uzupełnienie, znanych metod, odbudowy braków pojedynczych siekaczy w szczęce. Odległe wyniki leczenia pozwoliły na poszerzenie wskazań do ich stosowania potwierdzając dużą trwałość, tak czynnościową, jak i estetyczną" mówi przewodnicząca Koła Sekcji Ortodontycznej PTS w Szczecinie - prof. dr hab.n.med. Irena Karłowska

Czy metoda SMK jest dla każdego?


Metoda SMK jest odpowiednia do uzupełnienia większości pojedynczych ubytków. Aby ułatwić pacjentom wstępną kwafilikację do zabiegu, na stronie www.smk-turostowski.pl uruchomione zostały bezpłatne konsultacje przy wykorzystaniu kamery internetowej.

Komentarze do: Uśmiechaj się bez przerwy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz