Szukaj

Ubierz się w piękny uśmiech

Podziel się
Komentarze5

Co jest  naszą najlepszą wizytówką i największą ozdobą? Co najlepiej podkreśli urodę? Co doda nam pewności i wpłynie pozytywnie na nastrój? Zdania mogą być podzielone, ale bezwzględnym numerem 1 jest UŚMIECH.Piękny uśmiech uważany jest za bardzo ważny czynnik powodzenia w życiu osobistym i zawodowym. Uśmiech jest kluczem do sukcesu i wpływa na nasze codzienne relacje z innymi ludźmi. Odmładza, a także jest doskonałym i darmowym lekarstwem wspomagającym leczenie wielu chorób.

Dlaczego w takim razie wciąż tak mało się uśmiechamy? Problemy czy wrodzony pesymizm?


Dr Sebastian Łapiński z Kliniki Dentystycznej NOVA ESTETICA dostrzega jeszcze jeden ważny powód - brak pięknego uśmiechu w przekonaniu wielu ludzi. „W swojej praktyce mam do czynienia z wieloma pacjentami - szczególnie kobietami - które mają kompleksy związane ze swoim uzębieniem. Wstydzą się uśmiechać, bo twierdzą, że mają nierówne i przebarwione zęby czy widoczne podczas uśmiechu problemy z dziąsłami. Czasem problem jest rzeczywiście istotny i wymaga dłuższego leczenia, najczęściej jednak wystarczy niewielka korekta, która przywraca promienny uśmiech na twarz pacjentki.” 


Nowoczesna stomatologia estetyczna, dla uzyskania najlepszych efektów, łączy różne techniki korygujące problemy związane z uśmiechem powodującym kompleksy. Są to:

  •    wybielanie zębów
  •    wykonywanie licówek, koron i mostów
  •    leczenie implantologiczne
  •    techniki periodontologiczne służące poprawie kondycji i kształtu dziąseł
  •    zastosowanie nowoczesnych kompozytów do zmiany kształtu i koloru zębów
  •    ortodoncję dla wyprostowania nierówności uśmiechu
  •    inne zaawansowane techniki stomatologiczne z zakresu medycyny estetycznej

W Klinice NOVA ESTETICA największym hitem w zakresie pięknego uśmiechu są konsultacje, na których przeprowadza się  symulację przyszłego wyglądu zębów za pomocą specjalnej, indywidualnie przygotowanej nakładki (tzw. mock up’ u) nakładanej na łuk zębowy - na dzień lub dwa. Co ważne - nakładka nie powoduje uszkodzenia zębów naturalnych. Pozwala to na krótkiej i przyjemnej wizycie zmienić na „chwilę” kształt i kolor zębów, dzięki czemu możliwe jest zobaczenie i zaakceptowanie efektu, zanim jeszcze dokona się zmian w uśmiechu na stałe. Dopiero w następnej kolejności ustalany jest szczegółowy plan leczenia oraz przeprowadzane są wszystkie niezbędne zabiegi potrzebne do uzyskania uśmiechu w pełni zadowalającego pacjentki.

Coraz bardziej popularne wśród pacjentów stają się licówki (również w środowisku celebrytów). Są to cienkie ceramiczne nakładki na zdrowe zęby. Licówki korygują kształt, wielkość, kolor i ustawienie zębów. Licówki pozwalają pozbyć się nieestetycznych szpar między przednimi zębami. Założenie licówek przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Komentarze do: Ubierz się w piękny uśmiech (5)

Adam789
Adam789 30-03-2016 12:10

Psucie zęba od korzenia objawy

5

Byłem niedawno u dentysty na kontroli, nie stwierdził on u mnie żadnych problemów, powiedział, że moje zęby wyglądają na zdrowe jak u mało kogo. Jednak mnie od dwóch dni boli ząb trzonowy, tak jakby 'pod spodem'. Czy to ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (5)
Pokaż cały wątek (5)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze