Szukaj

Szukasz pracy? Zadbaj o zęby!

Podziel się
Komentarze0

Osoby ruszające na podbój rynku pracy powinny zainwestować w leczenie i wybielanie zębów – badania amerykańskiego centrum badań rynkowych Kelton Researches wskazują, że u osób z zadbanymi zębami szanse na znalezienie nowej  pracy wzrastają aż o 58%, z kolei negocjacjach o podwyżkę białe zęby pomogły 53% badanych.Naukowcy badają uśmiech i jego wpływ na karierę


Wpływem ładnego uśmiechu i zdrowia zębów na sukces w zdobyciu wymarzonej posady zajęli się również naukowcy z Uniwersytetu Loyola Marymount w Los Angeles. W zakrojonych na szeroką skalę badaniach sprawdzali, jak na rozmowach kwalifikacyjnych radzą sobie osoby, które wcześniej zdecydowały się na leczenie ubytków i wybielanie zębów. Okazało się, że potencjalni pracownicy, którzy zainwestowali w zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, są postrzegani jako lepiej rokujący, bardziej profesjonalni i wiarygodni.

– Coraz więcej pacjentów to menadżerowie, którzy wiedzą, że ładny uśmiech to niezbędna część ich wizerunku. Podobnie jak dobry garnitur czy zegarek świadczą o pozycji zawodowej i statusie. Kolejna grupa pacjentów to osoby poszukujące pracy, które o biały uśmiech dbają jak o dobry list motywacyjny – mówi dr n med. Mariusz Duda z Duda Clinic Implantologia i Stomatologia Estetyczna w Katowicach.

Smutasy są bez szans


Dlaczego zęby mają tak duży wpływ na rozwój kariery? Z badań News Wire wynika, że 84% przyszłych pracodawców woli zatrudnić kandydatów, którzy uśmiechają się na rozmowie kwalifikacyjnej, pod warunkiem, że prezentują przy tym nienaganny uśmiech. Osoby, które nie mogą pochwalić się ładnymi zębami, powinny uśmiechać się powściągliwie lub wcale. Niestety grobowa mina obniża szanse na wymarzoną pracę, a eksperci od HR-u zgodnie powtarzają, ze uśmiechnięci kandydaci są postrzegani jako optymistyczni, pełni zapału  i entuzjazmu.


- Przed rozmową kwalifikacyjną można przeprowadzić szybki tuning uśmiechu. Oczywiście przy np. dużych zmianach ortodontycznych nie da się tego zrobić od ręki, ale w większości przypadków wystarczy uzupełnienie ubytków lub nieinwazyjne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, takie jak nałożenie licówek czy wybielenie zębów – wyjaśnia dr Duda.

Zęby menadżerów wykańcza stres


Okazuje się, się, że do gabinetów stomatologicznych trafiają nie tylko poszukujący zatrudnienia, ale również osoby, które pracę mają i do tego zajmują stanowiska kierownicze. Przyczyna? Stres, który ma katastrofalny wpływ na kondycję uzębienia. BBC podaje, że po ostatnim kryzysie finansowym liczna pacjentów z branży finansowej, którzy zgłosili się do nowojorskich stomatologów z objawami bruksizmu, czyli pękniętymi, startymi lub bolącymi zębami, wzrosła aż o 20%.

– Osoby narażone na sytuacje stresowe i żyjące w dużym napięciu coraz częściej zgłaszają się z podręcznikowymi objawami bruksizmu. To choroba cywilizacyjna, jej główną przyczyną jest życie nadmiernym stresie. Cierpiący na bruksizm w czasie snu zgrzytają zębami i zaciskają szczęki, w efekcie mają zdarte szkliwo i pękające zęby - wyjaśnia dr Duda. Ratunkiem dla zestresowanych menadżerów mogą być nakładki na zęby zakładane na noc oraz regularne wizyty u stomatologa, który będzie mógł przeciwdziałać skutkom stresującej pracy.

Komentarze do: Szukasz pracy? Zadbaj o zęby!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz