Szukaj

Rewolucyjne urządzenie w medycynie estetycznej już w Polsce

Podziel się
Komentarze0

Leczy trądzik, grzybicę paznokci, rumień, usuwa przebarwienia, trwale usuwa owłosienie, a także służy zamykaniu popękanych naczynek i fotoodmładzaniu – mowa o laserze X-Lase, wykorzystywanym od niedawna w medycynie estetycznej. Urządzenie wykorzystujące najnowsze technologie do leczenia problemów skórnych i poprawy urody, zostało zaprezentowane podczas trzydniowego wydarzenia, które odbyło się pod hasłem „Zapytaj o piękno” w Kormoran Wellness Medical SPA w nadmorskiej miejscowości Rowy.


– To prawdziwa rewolucja w gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej, która w skuteczny i bezbolesny sposób pozwala nam rozwiązywać szereg problemów skórnych naszych pacjentów
– podkreśla Silvia Peruzzo, włoska specjalistka z firmy Biotec, która uświetniła polską premierę urządzenia. W ekskluzywnej premierze wzięły udział także Magdalena Różczka, Kazimiera Szczuka i Joanna Kos-Krauze, a także dziennikarze największych polskich magazynów kobiecych i mediów regionalnych oraz najsłynniejsze polskie blogerki.

Dwie technologie w jednym urządzeniu

To, co jest innowacyjne w laserze X-Lase to połączenie dwóch technologii – wiązki lasera oraz światła pulsacyjnego kalibrowanego, co pozwala na zmaksymalizowanie efektów terapeutycznych zabiegu i utrzymanie trwałych rezultatów leczenia.

– Sekretem X-lase jest wykorzystanie światła o różnej długości fali. Kluczowym pojęciem w terapii laserowej jest selektywna fototermoliza. Na czym ona polega? W skórze znajdują się chromofory – są to struktury, które mają zdolność pochłaniania fali świetlnej lub wiązki laserowej i przekształcania ją w energię cieplną. Terapeuta wybiera taką długość fali, która jest absorbowana przez konkretny typ chromoforów, a jednocześnie nie będzie absorbowana przez inne. To pozwala precyzyjnie trafiać w obszar skóry, który chcemy wyleczyć. Jednocześnie inne tkanki pozostają nienaruszone. To pozwala nam leczyć trądzik, usuwać przebarwienia czy owłosienie, a także stymulować procesy odmładzania bez uszkadzania innych, zdrowych struktur. Dzięki temu mechanizmowi możemy skrócić do minimum okres rekonwalescencji pacjenta, a sam zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. Nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a także jej uszkodzenia. W zależności od zabiegu pacjent może mieć jedynie lekkie zaczerwienienia na obszarze poddanym działaniu lasera, co wynika z zamiany energii laserowej w energię cieplną – mówi Marcin Łyjak z firmy Biotec Polska, który sprowadził innowacyjne urządzenie do Polski.


Jeden laser na wiele dolegliwości

Laser X-lase ma szerokie zastosowanie. Z powodzeniem służy zarówno w trwałym usuwaniu owłosienia. – Światło lasera jest absorbowane przez melaninę zawartą we włosach, po czym jest ono przekształcane w ciepło, które docierając do brodawki włosa, uszkadza ją, a jak wiadomo bez tego, włos nie może rosnąć – tłumaczy Marcin Łyjak z firmy Biotec Polska. Uwzględniając fazy wzrostu włosa, konieczne jest wykonanie serii 6-10 zabiegów, by uzyskać trwały efekt.

Równie popularnym zabiegiem, który wykonuje się przy pomocy lasera X-lase jest zamykanie popękanych naczynek. Pajączki to nie tylko problem natury estetycznej, ale także zdrowotnej. – Naczynie takie jest zamknięte i nie spełnia swojej funkcji. Przy pomocy lasera dochodzi do koagulacji, czyli zamknięcia tych zatkanych naczyń włosowatych, w tym celu dobieramy taką długość fali świetlnej, na którą reaguje oksyhemoglobina zawarta w zmianach naczyniowych – tłumaczy specjalista.

Laser X-lase wykorzystywany jest także do usuwania przebarwień powstałych na przykład w wyniku działania słońca. Skuteczny jest także w terapiach trądziku, bowiem nie tylko zabija bakterie, które go powodują, ale także zmniejsza pory i gruczoły łojowe regulując ich pracę i pozwala pozbyć się blizn potrądzikowych. X-lase bywa z powodzeniem wykorzystywany w leczeniu grzybicy paznokci.

Pacjentki chętnie korzystają także z zabiegów, które skutkują wyraźnym odmłodzeniem i poprawą napięcia skóry. – Fotoodmładzanie, czyli termolifting, nieablacyjny resurfacing twarzy, a także złuszczanie laserowe powoduje odnowę struktur skór, pobudzenie włókien kolagenowych do odnowy i wzrostu. Tym samym skóra jest widocznie młodsza, bardziej ujędrniona, dochodzi do wypełnienia drobnych zmarszczek – wylicza Marcin Łyjak.

Jedną z trzech placówek w kraju, które dysponują nowoczesnym urządzeniem jest Kormoran Wellness Medical SPA w Rowach.

Komentarze do: Rewolucyjne urządzenie w medycynie estetycznej już w Polsce

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz