Szukaj

Przygotuj figurę na lato!

Podziel się
Komentarze0

Marzenia o szczupłej sylwetce powracają najczęściej wraz z nadejściem lata. Jak sprawić, aby w tym roku nie skończyło się ponownie na dobrych chęciach, a cel został osiągnięty? Większość z nas odlicza już czas do wymarzonych i upragnionych wakacji.Planujemy urlop, rezerwujemy wycieczki, kompletujemy letnią garderobę i jak zawsze martwimy się stanem naszej sylwetki. Długa zima sprzyjała uleganiu słodkim i tuczącym pokusom, a luźne stroje pozwalały ukryć pewne mankamenty figury. Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy jeszcze przed wakacjami, powinniśmy już teraz zaplanować odpowiednią kurację odchudzającą. Oczywiście im wcześniej zaczniemy, tym szybciej uzyskamy zadowalające nas efekty.

Współpracuj ze specjalistą


Planowanie kuracji odchudzającej najlepiej rozpocząć od konsultacji z dietetykiem, który wykona szereg badań: sprawdzi zawartość tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie, ustali podstawowe wskaźniki, a także przeprowadzi dokładny wywiad dietetyczny, co pozwoli na ustalenie przyczyn nadmiaru kilogramów. Jest wiele czynników, które musimy rozważyć przed rozpoczęciem procesu odchudzania, i które będą miały wpływ na skuteczność diety, m.in. wiek, przebyte choroby, czy zażywane leki.

Rolą dietetyka jest stworzenie na podstawie zebranych informacji i wyników badań pełnowartościowej i zbilansowanej diety, która będzie zawierała właściwą ilość składników odżywczych, niezbędnych do funkcjonowania naszego organizmu. - Każda dieta powinna być również funkcjonalna, przepisy na potrawy muszą być proste i szybkie do przygotowania, a składniki łatwo dostępne, abyśmy nie stracili zapału - mówi Zofia Urbańczyk, ekspert firmy Naturhouse.


Cel, motywacja, silna wola


Przed podjęciem decyzji o odchudzaniu możemy wyznaczyć sobie cel,  np. lepsze samopoczucie, większą pewność siebie, czy poprawę stanu zdrowia. Poinformujmy najbliższych o naszych planach, poprośmy aby następnym razem zamiast pudełka czekoladek kupili nam w prezencie bukiet kwiatów. Wsparcie rodziny i przyjaciół będzie dla nas nieocenioną pomocą. Starajmy się przestrzegać wszystkich zaleceń dietetyka i nie robić małych wyjątków, nawet jeśli mamy ogromną ochotę na popcorn w kinie, czy słodki deser po obiedzie. 


Jeśli zastosujemy zbilansowaną dietę o dużej zawartości błonnika, ustabilizujemy poziom cukru we krwi i pozbędziemy się napadów „wilczego głodu” a większość słonych przekąsek i słodyczy przestanie nam smakować ze względu na zbyt dużą intensywność smaku - dodaje ekspert w reedukacji żywieniowej z Naturhouse. 

Dodatkowa pomoc


Tylko prawidłowo odżywiony organizm może sobie sprawnie poradzić ze zbędnymi kilogramami - wszelkie niedobory utrudniają proces odchudzania. W niektórych przypadkach niezbędna jest zatem suplementacja. Od wieków znane są lecznicze właściwości roślin, dlatego wiele ekstraktów z ziół, warzyw i owoców może przyspieszyć metabolizm i pomóc w utracie kilogramów.

Dodatkowym czynnikiem zwiększającym efektywność każdej kuracji odchudzającej jest oczywiście aktywność fizyczna. Nawet jeśli nie mamy czasu lub możliwości na regularne uprawianie sportu, możemy, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim, zwiększyć wydatkowanie energii kilkoma prostymi zabiegami, np. codziennym spacerem, rezygnacją z samochodu na rzecz roweru, czy domowymi ćwiczeniami.

Osiągnięcie wymarzonej wagi nie oznacza końca kuracji. Kolejnym, równie istotnym etapem jest utrzymanie jej wyników i uniknięcie efektu jojo. Wprowadzając na stałe zalecenia dietetyka, zmienimy swoje nawyki żywieniowe, poprawimy tym samym stan naszego zdrowia i utrzymamy smukłą sylwetkę, nie tylko w okresie wakacyjnym.

Komentarze do: Przygotuj figurę na lato!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz