Szukaj

Przyczyny starzenia się włosów

Podziel się
Komentarze0

Wraz z upływem lat starzeje się nie tylko nasza cera ale także włosy. Już około 30 roku życia nasza fryzura przechodzi metamorfozę, tracąc na objętości, staje się mniej lśniąca. Istnieje kilka powodów tego stanu rzeczy, poniżej przedstawimy te najważniejsze.Rozwój wolnych rodników

Wolne rodniki to cząsteczki o jednym wolnym elektronie. Głównie atakują białka czy lipidy. Nadmierna produkcja wolnych rodników powoduje niszczenie zdrowych tkanek. Na nadmiernego wytwarzania tych cząsteczek ma wpływ stres czy zaburzenia metabolizmu. Tego typu zaburzenia przyczyniają się do matowienia oraz wypadania włosów.

Spadek produkcji kolagenu

Wraz z wiekiem w naszym organizmie zmniejsza się ilość wytwarzanego kolagenu, co sprawia że tracimy zdolność do odbudowy zasobów białka w naszym organizmie. Preparaty z zawartością kolagenu pozwalają nam na wypełnienie ubytków w strukturze włosa.

Nieprawidłowa pielęgnacja włosów


Farbowanie, trwała, nadużywanie preparatów do stylizacji, przegrzewanie włosów ciepłym powietrzem suszarki. Wszystkie wymienione zabiegi przyśpieszają starzenie się skóry. Warto zadbać o łagodne kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy, a w trakcie mycia wykonywać delikatny masaż, który pobudzi krążenie. Ponadto dobrze jest kupić ampułki wzmacniające włosy lub stosować minimum 2 razy w tygodniu, maseczki odbudowujące strukturę włosa.


Stres i zła dieta


Powiedzenie, że „Jesteś tym co jesz” jest w stu procentach prawdziwe. Spożywane produkty odbijają się nie tylko na wyglądzie skóry, samopoczuciu ale także na wyglądzie naszych włosów. Zadbaj o to aby w Twojej diecie nie zabrakło białka, aminokwasów, żelaza, miedzi oraz cynku. Ponadto długotrwałe działanie stresu wpływa destrukcyjnie na wygląd oraz samopoczucie człowieka. Warto znaleźć swój sposób na radzenie sobie z sytuacjami stresowymi, jak np. medytacja.

Promieniowanie UV

Promieniowanie światła słonecznego UV powoduje, że nasze włosy szybciej się starzeją i tracą swój pigment. Dlatego w miesiącach kiedy promieniowanie UV jest dużo silniejsze, należy stosować szampony czy też odżywki zawierające filtr.

Jeżeli utrata włosów jest bardzo duża i uporczywa należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Zdarza się, że powodem wypadania jest poważna choroba np. zaburzenia funkcjonowania tarczycy. W takim wypadku należy podjąć leczenie, które przywróci blask i gęstość włosów.

Komentarze do: Przyczyny starzenia się włosów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz