Szukaj

Pracownia protetyczna musi być wszechstronna

Podziel się
Komentarze0

Tyle potrzeb, ilu lekarzy stomatologów. To właśnie z tymi zróżnicowanymi potrzebami muszą zmagać się dziś pracownie protetyczne. Nic więc dziwnego, że coraz częściej gabinety i kliniki stomatologiczne zwracają się w kierunku multifunkcyjnych laboratoriów, gotowych wykonać niemal każdą pracę protetyczną, zgodnie z potrzebami, wymaganiami i standardami obowiązującymi w najlepszej klinice.Dzisiejsza pracownia protetyczna to nie tylko miejsce, w którym realizuje się zlecenia, to także sztab ludzi służących dentyście wsparciem technologicznym i merytorycznym, jak i miejsce bardzo szybko reagujące na nowinki stomatologiczne, czy nowoczesne rozwiązania pojawiające się w gabinetach. Pracownie takie jak Momolab są w stanie już dziś zapewnić lekarzom poziom prac porównywalny z tymi z Włoch, Szwecji czy Niemiec, przenosząc tym samym większość relacji pracownia-lekarz na polski grunt – mówi Marta Poliszuk, manager Momolab w Katowicach, jednej z najnowocześniejszych pracowni protetycznych na Śląsku.

Kompleksowość współpracy

Pracownia protetyczna to obecnie wielofunkcyjne centrum wiedzy i umiejętności. Dziś każda korona, proteza oraz most to efekt dynamicznej i ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem stomatologiem i protetykiem. Dzięki temu gabinety są w stanie zapewnić pacjentom rozwiązania o niespotykanej dotąd estetyce, tworzone zgodnie z najwyższymi standardami sztuki sztuką protetycznej.

Pracownie takie jak nasza rozwijają się dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytemu w najlepszych laboratoriach zagranicznych: we Włoszech, Szwecji, Niemczech czy Holandii. To pozwala nam przenieść na polski grunt nie tylko technologię, umiejętności, ale także bardzo jasne i partnerskie zasady współpracy z dentystą. To dzięki nim prace wychodzące z laboratorium są precyzyjne, estetyczne i odpowiadają wysokim wymaganiom pacjenta – mówi Marta Poliszuk z Momolab.


Odpowiedzią na rosnące oczekiwania lekarzy i pacjentów jest właśnie Laboratorium Protetyczne Momolab, nowa pracownia na protetycznej mapie Polski. Stworzona została ona przez doświadczonych protetyków, rozumiejących jak ważna jest dziś kompleksowa współpraca i obsługa gabinetu lub kliniki stomatologicznej, a co najważniejsze wsparcie merytoryczne lekarzy dentystów.

Gabinety oczekują dziś idealnych prac implanto-protetycznych, a my mamy obowiązek im to zapewnić. W Momolab możemy to zrobić zarówno dzięki doświadczeniu, jak i technologii, jaką dysponujemy. Pracownia stosuje dziś aż 3 różne systemy CAD/CAM m.in. System Milldent, Dental Wings oraz PROCERA. Tego typu wszechstronne podejście sprawia, że możemy dziś pracować na każdym systemie implantologicznym m.in. 3i, Nobel Biocare, Astra, Lifecore, Bego, Zimmer czy Dentsply Ankylos. Zaplecze laboratorium stanowi także nowoczesne centrum frezowania, realizujące prace frezowane w tytanie z poziomu implantów m.in. suprastruktury, belki i łączniki indywidualne – wyjaśnia Poliszuk.


Wysokie wymagania, wysoka jakość

Ale to nie jedyne zalety nowoczesnej pracowni protetycznej. W dobie rosnącego znaczenia leczenia implantologicznego, coraz chętniej wybieranego zarówno przez Polaków, jak również przez wymagających denturystów z USA, Niemiec, Skandynawii czy Wielkiej Brytanii, pracownia musi szczególnie koncentrować się na wysokiej jakości pracach implanto-protetycznych.

Momolab to laboratorium, które specjalizuje się w tego typu rozwiązaniach, wykonując precyzyjne prace protetyczne na implantach. Wśród naszych produktów znajdują się dziś łączniki indywidualne z tytanu i cyrkonu, łączniki indywidualne o anatomicznym kształcie licowane porcelaną lub kompozytem, wszystkie typy protez OVERDENTURE na belkach i lokatorach, korony monolityczne 3D, oraz korony pełnoceramiczne na cyrkonie – wylicza Poliszuk.

Te ostatnie szczególnie pokazują profesjonalizm pracowni protetycznej. Tworzone w Momolab korony idealnie naśladują prawdziwe zęby, zachowują przezierność, kształt, a nawet charakterystyczne bruzdy. – Naszym celem jest tworzenie takich prac, które idealnie odwzorowują naturę dając pacjentowi rozwiązanie, dzięki któremu będzie on czuł się komfortowo. Ten komfort możemy dziś zapewnić zarówno dzięki wszechstronności rozwiązań, technologii, nowoczesnym materiałom, jak i doświadczeniu. Kluczowa jednak jest tutaj ścisła współpraca pracownia – dentysta, która pozwala nam poznać nie tylko potrzebę lekarza, ale przede wszystkim oczekiwania pacjenta – wyjaśnia Marta Poliszuk.

To właśnie wsparcia protetyka na każdym etapie brakowało do tej pory wielu stomatologom. Nowoczesne podejście do relacji protetyk – dentysta zakłada wsparcie każdego etapu powstawania pracy. – W Momolab jesteśmy z dentystą od początku, od projektu do efektu. Pomagamy projektować prace, dobieramy kolor i materiał, wspieramy dentystów podczas wprowadzania nowoczesnych rozwiązań w gabinetach.

Komentarze do: Pracownia protetyczna musi być wszechstronna

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz