Szukaj

Polki w drodzę do piękna chętnie oddają się w ręce specjalistów

Podziel się
Komentarze0

Polki wydają coraz więcej i chętniej na kosmetyki, stomatologa i chirurgię plastyczną. Według szacunków portalu NoweKosmetyki.pl średnio wydajemy miesięcznie od 50 do 100 zł. na kremy zachowujące młodość. Ale już 5% Polaków deklaruje, że na zachowanie swoje urody gotowych jest wydać nawet 500 zł. Nie tylko na kosmetyki i zabiegi upiększające Polacy wydają coraz więcej.Zaglądamy także coraz chętniej do chirurga plastycznego. Aż 84% Polek marzy o radykalnej poprawie urody - podaje TNS OBOP. U chirurga Polki zwykle zostawiają 10 tys. zł., za pojedynczy zabieg. Podobnie jest u dentysty, gdzie Polacy tylko w 2009 roku zostawili blisko 6 mld złotych, a 70% pacjentów w fotelu stanowiły kobiety!  Te wydatki mogą wzrosnąć, bo specjaliści już prognozują, które zabiegi w najbliższych miesiącach przyciągną Polki do gabinetów. Hitami stają się laser do liposukcji, wybielanie zębów w 30 minut i depilacja laserowa w gabinecie kosmetycznym

70% kobiet ma cellulit. Chirurg da temu radę

Na liście obowiązkowych wizyt, obok tych u kosmetyczki oraz regularnego odwiedzania dentysty, powinny znaleźć się konsultacje z chirurgiem plastycznym, który w porę poprawi to, czemu krem już nie daje rady. Prawdziwym hitem jest zabieg liposukcji laserowej. Powód? Metoda odsysania tłuszczu przy jednoczesnym użyciu lasera jest mniej inwazyjna, często nie wymaga całkowitego znieczulenia, a pacjent szybciej wraca do zdrowia. Warto wiedzieć, że aż 45% kobiet (dane TNS OBOP) marzy o tym, żeby schudnąć… najlepiej przy pomocy chirurga plastycznego!

Jak przekonują specjaliści z NZOZ EUROKLINIKA w Katowicach, gdzie od kilku miesięcy stosuje się już tę nowoczesną metodę, laser w przeciwieństwie do tradycyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej nie wymaga od pacjenta poddania się całkowitemu znieczuleniu, dzięki czemu operacja jest znacznie łatwiejsza i krótsza. - Przy pomocy promieniowania laserowego dochodzi do rozkładu tkanek tłuszczowych, które są w naturalny sposób uwalniane z metabolizmem, należy jednak pamiętać, że nowa metoda nie zastępuje całkowicie tradycyjnego odsysania dużych obszarów tłuszczu przy pomocy operacji, może natomiast stanowić jej znakomite uzupełnienie - mówi dr Jerzy Wilgus właściciel katowickiej EUROKLINIKI.

Dzięki nowoczesnej metodzie pacjentki pozbywają się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, podbródka, szyki, ramion, ud i pośladków. Zabieg pozwala także skutecznie rozprawić się z cellulitem, który spędza sen z powiek aż 70% Polek. Z efektów, jakie daje nowa metoda zadowolony jest dr Wilgus. - To przełom w procesie likwidacji tkanki tłuszczowej, szczególnie w zakresie usuwania niewielkich jej skupisk na ciele pacjenta. Dzięki zastosowaniu lasera następuje szybkie poprawienie wyglądu, praktycznie bez pozostawienia zewnętrznych śladów ingerencji w organizm. - mówi szef katowickiej EUROKLINIKI. Liposukcja laserowa cieszy się ogromnym powodzeniem, miesięcznie w EUROKLINICE przeprowadza się od kilku do kilkunastu zabiegów tego typu. Każdorazowo pacjentka wydaje od 1 tys. - 5 tys. Na konsultacje do kliniki zgłaszają się głównie kobiety, które stanowią ponad 90% osób, poddających się zabiegowi liposukcji przy użyciu lasera.

Wybielanie u dentysty. Szybsze i trwalsze


O tym, że pacjenci poszukują dziś szybkich rozwiązań, dających niemalże natychmiastowy efekt estetyczny, ale jednocześnie trwały, przekonany jest lek. stom. Wojciech Fąferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic. Jak zauważa w ostatnich miesiącach rosnącą popularnością cieszy się wybielanie zębów metodą BEYOND. Już dziś zabieg ten zajmuje 2 miejsce na liście zabiegów upiększających tuż za Botoxem. Według szacunków Dentim clinic tylko w 2009 na wybielanie zębów wydano w polskich gabinetach ponad 25 milionów złotych. Na popularność metody wpływ ma przede wszystkim czas, w jakim uzyskuje się efekt. Dziś jest to niespełna 30 minut.

- Metoda BEYOND pozwala na wybielenie zębów w ciągu zaledwie 30-60 minut, usuwając przebarwienia, które wniknęły w głąb struktury zęba. Zabieg polega na trzykrotnym nałożeniu żelu wybielającego, zawierającego utleniacz oraz aktywowaniu zawartych w nim składników przy pomocy specjalnej lampy - akceleratora BEYOND. Światło emitowane przez akcelerator nosi nazwę „zimnego światła” i jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Po wybielaniu zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 tonów. Cały zabieg, który daje efekt nawet już po 20 minutach opiera się przede wszystkim na aktywności specjalnych składników zawartych w nałożonym na zęby pacjenta żelu. To jego zadaniem jest utlenić przebarwienia znajdujące się w strukturze zęba – wyjaśnia lek. stom. Wojciech Fąferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic. Rezultat utrzymuje się przez 2-3 lata. Później zabieg trzeba znów powtórzyć.

Jak podkreśla jednak Fąferko zabieg ten nie zawsze daje spodziewany efekt, więc osoby wybierające się do dentysty powinny wcześniej wybrać się na zwykłą konsultację.  - Zanim przystąpimy do wybielania, konieczny jest wywiad. Stomatolog musi poznać przyczynę przebarwień - z różną intensywnością usuwa się przebarwienia powstałe z picia kawy, palenia papierosów czy jedzenia kolorowego pokarmu. Konieczna jest także ocena stanu uzębienia i uzmysłowienie pacjentowi, że nie zawsze zabieg wybielania zmieni kolor jego naturalnych Powód? Większość z nas ma zaprogramowany genetycznie kolor zębów. Ich paleta jest różna: od jasnej bieli, po mleczne, szare, sine żółte a nawet po zęby o niebieskim odcieniu, poznanie odcienia zębów pozwala stomatologowi na dobranie odpowiedniej metody oraz intensywności zabiegu - tłumaczy. To jednak nie zniechęca do zabiegu. Tak samo jak cena. Dziś wybielanie wiąże się z wydatkiem rzędu 1 tys. złotych.


Nowoczesna depilacja laserem

O tym, że czasami lepiej oddać swoją urodę w ręce specjalistów, zostawiając w  kącie depilatory, maszynki i kremy są także specjaliści z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED. Dziś prawdziwym hitem staje się depilacja laserem. Jest to pierwsza powszechnie stosowana metoda, która umożliwia pozbycie się niechcianych włosków raz na zawsze. Skutecznie, łatwo i szybko, ale czy bezpiecznie. Jak działa laser?

Seria zabiegów w 2-3 miesięcznych odstępach pozwala na niemal całkowitą depilację wybranych obszarów ciała, takich jak nogi, pachy czy bikini. Efekt zależy głównie od karnacji – im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy, tym lepsze rezultaty. Podczas jednej wizyty usuwane jest ok. 30% widocznych włosów. Gabinet należy odwiedzić jeszcze co najmniej 2 razy, dzięki czemu możemy liczyć na pozbycie się nawet 80-92% owłosienia. Depilacja przy pomocy lasera to metoda całkowicie nieinwazyjna. Polega ona na oddziaływaniu na skórę łagodną wiązką promieni, które pochłaniane są przez zawartą we włosie melaninę. W rezultacie jest on niszczony wraz z cebulką i nie ma podstaw do ponownego wzrostu. Laser jest w stanie usunąć jedynie włoski, które znajdują się w danym momencie w fazie wzrostu. Dlatego też konieczne jest wykonanie kilku serii zabiegów. Jest to przy tym metoda szybka, a przy użyciu odpowiednich maści – niemal całkowicie bezbolesna. Nic więc dziwnego, że depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna.

Konsultacja lekarza dermatologa, która powinna być podstawą weryfikacji przeciwwskazań u klientów, to niestety wciąż rzadkość w polskich gabinetach. Obowiązkowy wywiad medyczny, podczas którego określany jest stan skóry oraz jej podatność na działanie lasera, to gwarancja bezpieczeństwa i braku późniejszych powikłań. - Skuteczność i komfort zabiegu zależą w głównej mierze od jakości sprzętu, za pomocą którego jest wykonywany - mówi Patrycja Jurek kosmetolog z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED, specjalistka w dziedzinie depilacji laserowej. - Lasery diodowe wyposażone w chłodzącą, szafirową głowicę minimalizują odczuwane pieczenie i redukują ryzyko poparzeń. Ważne jest także przeprowadzenie odpowiednio wcześniej próby na małym fragmencie ciała, co pozwoli na optymalne ustalenie parametrów. Klient powinien być poinformowany o wszystkich przeciwwskazaniach oraz o zasadach pielęgnacji skóry, która przez kilka dni może być wrażliwa i podrażniona.

Wraz z zainteresowaniem klientów, wzrasta liczba salonów oferujących przeprowadzenie depilacji laserowej. Niestety, brak regulacji prawnych w Polsce sprawia, że istnieją gabinety, wyposażone w przestarzały lub niskiej jakości sprzęt czy zatrudniające niewykwalifikowaną kadrę. Tymczasem nieumiejętnie ustawiona moc czy nieświadomość przeciwwskazań mogą powodować dotkliwe powikłania. Poparzenia, przebarwienia, a nawet zakażenia to tylko niektóre z możliwych działań niepożądanych, spowodowanych nieprawidłowym przeprowadzeniem zabiegu. Tego typu komplikacje się nie zdarzą, jeśli na miejscu obecny będzie lekarz. Depilacja laserowa jest metodą całkowicie bezpieczną, ale pod warunkiem, że przeprowadzona jest w profesjonalnym gabinecie

Komentarze do: Polki w drodzę do piękna chętnie oddają się w ręce specjalistów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz