Szukaj

Firma PIP produkowała protezy również dla mężczyzn

Podziel się
Komentarze0

Dla trzydziestu tysięcy Francuzek, mających wszczepione implanty PIP, ostateczny termin operacji został ustalony na jeden rok. Oznacza to, że w tym czasie wadliwe protezy mają być usunięte. Ale to nie koniec skandalu z implantami PIP, albowiem teraz okazuje się, że sprawa może dotyczyć również protez dla mężczyzn.Jak podaje dziennik Le Parisien, firma Poly Implant Prothese (PIP) produkowała również protezy do pośladków, jąder oraz klatki piersiowej.

Kilka tygodni temu skandal z protezami PIP, zdawać by się mogło jedynie francuski, przybrał rozmiarów międzynarodowych. A teraz, jak się okazuje, może mieć on jeszcze jeden aspekt, do tej pory zupełnie niepodejrzewany.

Jak podaje francuski Le Parisien, firma, którą kieruje Jean-Claud Mas, produkowała protezy dla mężczyzn: protezy jąder, które są stosowane do rekonstrukcji po operacjach raka albo u mężczyzn, którzy urodzili się z jednym tylko jądrem. Natomiast, implanty pośladków i klatki piersiowej są wszczepiane głównie w celach estetycznych. Imitacja mięśni, można rzec.


Jak podaje francuska agencja AFSSAPS (Agence française de sécurité sanitaire des produits de santé, francuska agencja ds. bezpieczeństwa produktów zdrowotnych), na terenie Francji, firma Poly Implant Prothese zadeklarowała jedynie produkcję implantów piersiowych. Ale my mieliśmy podgląd jedynie na to, co się produkuje na naszym terenie, wyjaśnia agencja.

Jeżeli więc protezy dla mężczyzn były naprawdę produkowane, to musiały one być przeznaczone głównie na eksport. We Francji trwa właśnie postępowanie prawne, które zaczęło się w grudniu 2011 roku, przeciwko firmie PIP.

Zarzuty, jakie są stawiane, to niezamierzone zabójstwo i spowodowanie urazów, po zgonie jednej z kobiet mającej protezy PIP, która zmarła w 2010 roku.

Do sądu w Marsylii, który prowadzi śledztwo, wpłynęło już 2172 skargi przeciwko Poly Implant Prothese. W zeszłym tygodniu została również przeszukana dawna fabryka firmy w La Seyne-sur-Mer, w Var.

Komentarze do: Firma PIP produkowała protezy również dla mężczyzn

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz