Szukaj

Pielęgnacja ust

Podziel się
Komentarze0

Usta są taką częścią twarzy, o którą powinniśmy szczególnie dbać, jednak zdarza się, że poświęcamy im za mało uwagi. Wydawać by się mogło, że nie potrzebują szczególnej pielęgnacji. W końcu same w sobie są naturalnie piękne. Jednak jest to błędne myślenie. Nasze usta potrzebują więcej troski, niż nam się wydaje.

Pielęgnacja ust


Bardzo często zapominamy o pielęgnacji ust. A przecież to na nich osadza się każdego dnia miliony zarazków, a także zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Poważnym błędem, a zarazem naszym przyzwyczajeniem jest oblizywanie ust.  Ale czy nasze wargi potrzebują takiego nawilżenia? Czy jest to dla nich odpowiednie? I jak tak naprawdę mamy o nie dbać?

O ustach…


Na ustach znajduje się bardzo cienki i delikatny naskórek, który potrzebuje codziennej pielęgnacji. Potrzebuje on odpowiedniego złuszczania i nawilżenia. Jeżeli nie będziemy o niego dbać, nasze usta zaraz staną się suche i spierzchnięte. A wtedy nawet najlepsza i w najpiękniejszym kolorze szminka, nie będzie efektywnie wyglądać.

Kilka porad


Do dyspozycji mamy wiele specyfików, które mają nawilżyć nasze usta. Możemy przebierać w kremach, balsamach i pomadkach ochronnych. Najlepsze kosmetyki są z filtrami UV, gdyż nasz naskórek na ustach nie posiada melaniny oraz warstwy rogowej, co może przyczynić się do wystąpienia poparzeń.


Usta oprócz odpowiedniego nawilżenia potrzebują jeszcze wygładzenia. Warto od czasu do czasu zrobić peeling. Nie tylko wygładzi on wargi, ale także poprawi krążenie krwi, dzięki czemu nasze usta staną się bardziej czerwone i intensywne. Jednym z najlepszych i zarazem domowych sposobów jest peeling z cukru. Stosowały go już nawet nasze babcie. Wystarczy nałożyć trochę cukru na wargi i zataczać koła.


Raz lub dwa razy w tygodniu warto na usta nałożyć maseczkę. Do tego zabiegu również można użyć domowych metod. Najlepszym kosmetykiem będzie miód, który odpowiednio nawilży usta. Miód należy pozostawić na wargach przez około 10-15 minut,  po czym starannie go usunąć.

W późniejszym okresie warto także użyć kremów przeciwzmarszczkowych do ust. Ponieważ wokół ich okolic pojawiają się małe zmarszczki mimiczne. Wskazane jest również stosowanie zimnych masaży, które poprawiają ukrwienie i wzmacniają naskórek.

Podstawowe błędy


Jednym z najpoważniejszych i najczęściej spotykanych błędów jest oblizywanie ust. Takie nasze przyzwyczajenie nie pomaga naszym ustom. Nie nawilża ich, a wręcz przeciwnie, naraża na większe wysuszenie. Kobiety uwielbiają malować usta. Niestety używają do tego szminek lub błyszczyków, które nie zawierają filtrów UV, a składniki w nich zawarte wpływają na wysuszanie ust. Dlatego przy wyborze kosmetyków, warto sprawdzić ich skład. Od tego powinien być uzależniony nasz wybór.

Nasze usta potrzebują codziennej pielęgnacji. Niestety nie umiemy o nie dbać, a jak już chcemy, to zazwyczaj używamy złych kosmetyków. Powinniśmy się przede wszystkim sugerować składem różnych preparatów. Osoby, które nie ufają działaniu sztucznych preparatów, mogą korzystać z domowych sposobów pielęgnacji ust. Niezależnie od tego, którą z metod wybierzemy, ważne jest, aby prowadziła do jednego celu, czyli pięknych i zdrowych ust.

Sylwia Kubisztal

Komentarze do: Pielęgnacja ust

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz