Szukaj

Pielęgnacja skóry mężczyzny

Podziel się
Komentarze0

Nieustanna chęć posiadania pięknej i zdrowej skóry dawniej była przydomkiem kobiet. W dzisiejszych czasach także panowie pragną zachować jak najdłużej dobry wygląd. Stąd też nikogo nie dziwi fakt, że mężczyźni co raz częściej sięgają w sklepach po kosmetyki służące pielęgnacji skóry. Warto w takim razie wiedzieć jak prawidłowo pielęgnować skórę męską.


Skóra kobiet i mężczyzn nie różni się jeśli chodzi o strukturę. Ta męska jest jednak nieco bardziej owłosiona i wydziela większe ilości łoju, co jest związane z hormonami. Poza tym jest grubsza i bardziej sprężysta. Po 40 roku życia elastyczność skóry jest zdecydowanie mniejsza. Jak wiadomo u mężczyzn upływ czasu widoczny jest dużo później niż u kobiet. Jednak warto wiedzieć, że przebiega on dość intensywnie. Pojawiające się zmarszczki są głębsze, a worki pod oczami bardziej widoczne.

Mężczyźni posiadają grubszy i lepiej ukrwiony naskórek, stąd też ich skóra w większym stopniu niż skóra kobiet potrafi sobie radzić z działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dodatkowo męski naskórek zawiera większe ilości kolagenu i elastyny, co wpływa na jędrność skóry. Skóra panów w późniejszym czasie traci jędrność, a duża ilość lipidów wpływa korzystnie na ochronę cery przed przesuszaniem. Lipidy powodują jednak przetłuszczanie się skóry.

W jaki sposób skóra może stracić swój blask?

Na skórę mężczyzn wpływ ma wiele czynników. Często jest ona niewłaściwie dotleniona, a tym samym pozbawiona blasku i kolorytu. Podrażnienia skóry są dość częstym zjawiskiem u mężczyzn. Codzienne golenie, zły tryb życia, stres, papierosy, zła dieta.. te wszystkie czynniki wywołują podrażnienia skóry. Dlatego każdy z panów powinien codziennie stosować właściwe zabiegi pielęgnacyjne.


Mężczyźni ze skórą suchą

Do przesuszenia skóry dochodzi wskutek niewłaściwej pielęgnacji. Mydło oraz produkty po goleniu wytwarzane na bazie alkoholu przyczyniają się do wysuszenia cery, a to z kolei powoduje nadwrażliwość skóry, a tym samym proces starzenia ulega przyśpieszeniu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów z przeznaczeniem dla mężczyzn, które opóźniają cały proces starzenia się skóry.


Jakich kosmetyków należy używać?


Kosmetyki dla mężczyzn mają zdecydowanie lżejszą konsystencje niż te dla kobiet. Jest to związane z tym, że mężczyźni nie lubią stosować grubych warstw kosmetyków. Panowie mają do wyboru wiele różnych preparatów, które dostępne są zarówno w aptekach jak i sklepach kosmetycznych. Do codziennego przemywania twarzy wskazany jest wybór bezalkoholowego balsamu, który działa łagodząco na podrażnienia skóry. Poza tym warto używać kremów matujących, które nie tylko nawilżają skórę, ale także wpływają korzystnie na poprawę jej kondycji. Na noc panowie powinni stosować nawilżający i regenerujący krem, który nakłada się na twarz i szyję. Taka codzienna pielęgnacja pozwala przez długi czas cieszyć się pięknym i młodym wyglądem skóry.

Co ze skórą wokół oczu?

By utrzymać dobrą kondycje skóry wokół oczu należy zadbać o jej jędrność i nawilżenie. W tym celu wskazane jest stosowanie dwa razy dziennie lekkiego żelu, który wklepuje się w delikatną skórę wokół oczu.

Co jeszcze należy robić?

Chcąc pozbyć się zrogowaciałego naskórka należy stosować raz w tygodniu gruboziarnisty peeling. Poza tym każdy mężczyzna powinien dbać nie tylko o twarz, ale również o resztę ciała. Ważne jest odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry, stąd też dobrym rozwiązaniem jest stosowanie balsamów po każdej kąpieli. 

A co z profesjonalnymi zabiegami?


Codzienne domowe zabiegi są bardzo ważne z punktu widzenia pielęgnacji skóry męskiej. Jednak pomimo tego warto raz na jakiś czas pokusić się o zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Panom poleca się zabiegi oczyszczania skóry połączone z peelingiem oraz mechaniczne złuszczanie naskórka.

Komentarze do: Pielęgnacja skóry mężczyzny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz