Szukaj

Piękniej do maja

Podziel się
Komentarze0

Wkrótce majówka. Wraz z nią ma przyjść lato i piękna pogoda. Wreszcie będziemy miały okazję, by odsłonić trochę ciała i założyć kolorowe, zwiewne sukienki. Co zrobić, by pięknie się w nich prezentować?

Piękniej do maja

Kiedy przyjdą ciepłe dni, będzie można wreszcie zrzucić grube, ciężkie ubrania i odsłonić ukrywane przez długie miesiące nogi, ramiona i dekolt. Wyraźniej będzie widać nasze kształty. Niestety, po zimie rzadko jesteśmy w szczytowej formie. Niskie temperatury, ogrzewanie oraz mniej witamin w spożywanych posiłkach sprawiają, że nasza skóra jest wysuszona, a ze względu na obniżoną aktywność fizyczną przybieramy na wadze. Żeby świetnie wyglądać latem, warto zacząć działać już teraz.

Szybkie wyszczuplanie


Może wydawać się, że do przerwy majowej zostało jeszcze sporo czasu. Jeśli jednak planujemy poprawić przed nią swoją sylwetkę, to właśnie teraz jest ostatni dzwonek. W szybkim pozbyciu się cellulitu i zbędnego tłuszczyku mogą pomóc różne formy mezoterapii i pokrewnych jej działań.

Terminem „mezoterapia” opisujemy zabiegi polegające na dostarczaniu enzymów do skóry właściwej. Kluczowe jest tu działanie z pominięciem naskórka, bezpośrednio na warstwach odpowiedzialnych za odżywianie i wspieranie cery. Metod pozwalających dotrzeć poniżej powłoki obumarłych komórek ochronnych jest kilka. Od wstrzykiwania substancji przy pomocy cieniutkich igieł, po zastosowanie ultradźwięków czy prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości.


Choć elektroporacja, sonoforeza i jonoforeza różnią się technicznymi aspektami zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych, ich założenia są podobne. Wszystkie one polegają na transporcie enzymów w miejsce, w którym mogą najefektywniej wpłynąć na stan cery. – Bezpośrednio do tkanki podskórnej można dostarczać substancje intensywnie nawilżające, kojące i regenerujące. Pozwalają opóźnić procesy starzenia i zredukować niedoskonałości – mówi Daniela Stier, ekspert SPA Hotelu Zamek Lubliniec. – Stosuje się również preparaty przyspieszające metabolizm komórek tłuszczowych. Dzięki nim skóra staje się gładka i sprężysta – dodaje.


Naturalne metody

Zastosowanie technologicznych nowinek to tylko jedna z dróg do jędrnej i gładkiej skóry. Z podobnym skutkiem można stosować metody tradycyjne, takie jak masaż wyszczuplający. – Bardzo dobre rezultaty daje intensywne wcieranie naturalnych olejków kopru, majeranku, grejpfruta i paczuli – radzi Daniela Stier. – Stymulują one krążenie krwi. Zabieg pomaga usunąć nagromadzoną w tkankach wodę i toksyny, ogranicza przyrost komórek tłuszczowych i tworzenie się cellulitu – wymienia dobroczynne efekty masażu ekspert SPA Hotelu Zamek Lubliniec.

Kilka cykli opisanych wyżej działań przywróci skórze młody, sprężysty wygląd. Jeszcze lepsze rezultaty uzyskamy łącząc je z aktywnością fizyczną i dietą. Wówczas nie tylko będziemy prezentować się i czuć lekko, ale i schudniemy kilka kilogramów więcej. Warto pomyśleć o zmianie nawyków żywieniowych szczególnie w najbliższych miesiącach, kiedy picie niegazowanej wody powinno stać się naturalnym odruchem, a w sklepach przybywać będzie świeżych i młodych owoców oraz warzyw. Mądrze jedząc i stosując od czasu do czasu ujędrniające kuracje, możemy wyglądać zdrowo i pięknie nie tylko w majówkę, ale przez całe lato.

Komentarze do: Piękniej do maja

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz