Szukaj

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Twoja skóra bez tajemnic"

Podziel się
Komentarze1

Działania prowadzone w ramach ogólnopolskiej kampanii "Twoja skóra bez tajemnic" mają na celu edukowanie jak prawidłowo rozpoznać typ naszej skóry oraz jak właściwie ją pielęgnować, tak aby zapewnić jej piękno i zdrowie. Patronat merytoryczny nad kampanią objęło Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.Jak pokazują wyniki badań opinii publicznej "Świadomość kobiet dotycząca skóry twarzy", przeprowadzone przez TNS OBOP, aż 70% ankietowanych przyznaje się do różnych problemów ze skórą, a ponad połowa Polek nie potrafi właściwie określić rodzaju swojej skóry1. "Wyniki przeprowadzonych badań pokazały nam, jak wysoki jest poziom niewiedzy na temat rodzaju skóry i jej właściwej pielęgnacji wśród Polek – mówi Elżbieta Kicińska-Baran, Dyrektor Oddziału Laboratoire Dermatologique Bioderma w Polsce. "Dlatego też, wspólnie ze Stowarzyszeniem Lekarzy Dermatologów Estetycznych, w ramach kampanii Twoja skóra bez tajemnic chcemy przekazać Polkom zasady prawidłowej troski o skórę" – dodaje.

Laboratoire Dermatologique Bioderma korzystając z wieloletnich doświadczeń i wsparcia merytorycznego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych chce podzielić  się swoją wiedzą w zakresie właściwej pielęgnacji skóry z uwzględnieniem jej potrzeb. „Nowatorska kampania edukacyjna Twoja skóra bez tajemnic zwraca uwagę Polek na problem prawidłowej diagnostyki i pielęgnacji skóry. Jest to pierwsza inicjatywa przeprowadzona na tak dużą skalę. Objęła ona kilkanaście miast i kilkadziesiąt gabinetów dermatologicznych w całej Polsce. Oznacza to, że duża część zainteresowanych będzie miała szansę na kontakt z wykwalifikowanym specjalistą, który pomoże im prawidłowo określić rodzaj ich skóry oraz podpowie jak właściwie ją pielęgnować" – dodaje Elżbieta Kicińska-Baran.

Jak podkreśla dr nauk medycznych Urszula Kozłowska ze Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych: „Najważniejszym celem tej kampanii jest edukowanie, a co za tym idzie, uświadamianie Polek o konieczności korzystania z porad lekarzy dermatologów i dermatologów estetycznych. Są to profesjonaliści, którzy dysponują specjalistyczną wiedzą umożliwiającą prawidłowy dobór środków i zabiegów pielęgnacyjnych. Jak pokazują wyniki badań opinii, przeprowadzonych na potrzeby kampanii, tylko 22% ankietowanych korzysta z zabiegów pielęgnacji skóry, a jedynie 5% z nich, wykonuje je u dermatologa” – dodaje.


W ramach kampanii 'Twoja skóra bez tajemnic", trwającej od dnia 14 kwietnia do dnia 17 maja 2008 roku, w piętnastu miastach Polski (Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław), odbywają się darmowe konsultacje dermatologiczne dla zainteresowanych osób. Badania te mają miejsce w wybranych gabinetach dermatologicznych w danym mieście. Obejmują one pełną poradę profesjonalisty i diagnozę typu skóry lub też poradę lekarza dermatologa wraz z zabiegiem pielęgnacyjnym, dobranym do rodzaju skóry. Każdego tygodnia, w terminie od 14 kwietnia do 11 maja 2008 roku, pierwsze czterdzieści osób, które zarejestrują się na stronie internetowej www.skorabeztajemnic.pl i wypełnią specjalny formularz, otrzyma możliwość skorzystania z darmowych konsultacji połączonych z zabiegiem dermatologicznym w wybranym przez siebie gabinecie.  Kolejne sto osób w danym tygodniu będziemy natomiast umawiać na bezpłatne konsultacje dermatologiczne. Konsultacje trwają od 19 kwietnia do 17 maja 2008r.


Specjalnie na potrzeby kampanii została stworzona strona internetowa www.skorabeztajemnic.pl, na której znajduje się wiele przydatnych informacji na temat typów skóry i prawidłowych zasad jej pielęgnowania. Co tydzień, informacje te będą opracowywane, uzupełniane i rozszerzane przez ekspertów kampanii - lekarzy dermatologów i dermatologów estetycznych.

Laboratoire Dermatologique BIODERMA z Francji jest producentem dermokosmetyków, dystrybuowanych wyłącznie w aptekach. Receptura kosmetyków oparta jest na autorskich patentach, opracowywanych w ścisłej współpracy z dermatologami i renomowanymi ośrodkami badawczymi. Firma obecna jest na rynku francuskim od ponad 20. lat, polskie przedstawicielstwo działa od 2000 roku.

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych zostało powołane w czerwcu 1999 roku w celu skonsolidowania środowiska lekarzy tej specjalności oraz wspólnej promocji wiedzy i edukacji w dziedzinie dermatologii i medycyny estetycznej. Aktualnie SLDE zrzesza doświadczonych dermatologów w całej Polsce specjalizujących się w dermatologii estetycznej. Członkowie stowarzyszenia biorą udział w warsztatach i seminariach, które zapewniają im stały dostęp
do najnowszej wiedzy, najnowocześniejszej aparatury i technik stosowanych w dermatologii estetycznej.


Kontakt dla prasy:
Katarzyna Pietrzak, Sigma International
Tel. (22) 628 05 93, wew. 100, e-mail: katarzyna.pietrzak@sigma.com.pl
Barbara Wyszyńska, Sigma International
Tel. (22) 628 05 93, wew. 128, e-mail: barbara.wyszynska@sigma.com.pl
Aneta Polak-Sieńczak, Laboratoire Dermatologique BIODERMA
Tel. (12) 292 00 60, e-mail:  a.sienczak@bioderma-pl.com


1 Badania TNS OBOP, „Świadomość kobiet dotycząca skóry twarzy”, 2007 rok

Komentarze do: Ogólnopolska kampania edukacyjna "Twoja skóra bez tajemnic" (1)

CIMOCH
CIMOCH 20-04-2009 11:54

Białystok

1

DLACZEGO NIE BĘDZIE WAS W BIAŁYMSTOKU TU TEŻ JEST DUŻO OSÓB CHĘTNYCH DO SKORZYSTANIA Z WASZEJ AKCJI... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze