Szukaj

Ocet jabłkowy jest dobry dla zdrowia włosów, skóry i zębów

Podziel się
Komentarze0

Powstaje w wyniku fermentacji naturalnych cukrów występujących w jabłkach. Pomijając to, że jest ważnym elementem diety, ma również zastosowanie w kosmetologii.

Wzmocnienie i ożywienie włosów

Wiele osób nie przepada za zwykłymi szamponami i mają ku temu powody. Te nienaturalne produkty zwierają wiele szkodliwych substancji, które pozbawiają włosy naturalnych tłuszczów, dając uczucie suchości i czyniąc je łamliwymi.

Na szczęście ocet jabłkowy jest doskonałą alternatywą dla ogólnodostępnych szamponów. Poza tym, że jest antybakteryjny, przeciwgrzybiczy i przeciwwirusowy, odblokowuje też mieszki włosowe, utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową skóry oraz wzmacnia łodygę włosa poprzez zamykanie jego łusek. Czyni to włosy czystszymi, silniejszymi, zdrowszymi i bardziej lśniącymi.

Jak samodzielnie sporządzić szampon?

Zmieszaj 1/4 filiżanki octu jabłkowego z filiżanką wody oraz wlej roztwór do pustej butelki ze spryskiwaczem. Następnie spryskaj włosy i potrzymaj roztwór na głowie przez 3-5 minut, a później spłucz ciepłą wodą.

Zdrowa skóra

Ocet jabłkowy poprawia kondycję skóry z dwóch powodów. Po pierwsze, zawarte w nim kwasy pomagają w usuwaniu martwych komórek. Po drugie, ocet jabłkowy, którego pH rzadko przekracza 3, pomaga zachować naturalną kwasowość skóry. Zmniejsza to jej podatność na zanieczyszczenie środowiska.

Jak samodzielnie sporządzić tonik?

Zachowaj te same proporcje jak w przypadku szamponu, a następnie nałóż substancję na skórę za pomocą wacika. Możesz go również stosować na kurzajki i inne zmiany skórne. Namocz gazik, przyłóż do kurzajki, obwiąż bandażem i pozostaw na noc. Kurzajka powinna odpaść do rana.

Czyste i białe zęby

Ocet jabłkowy rozcieńczony wodą jest doskonałym płynem do płukania ust z powodu regulowania metabolizmu wapnia oraz usuwania kamienia. W dodatku jest znany z likwidowania przebarwień, przez co zęby wyglądają na bielsze i zdrowsze.

Jak stosować?

Po szczotkowaniu zębów dodaj jedną łyżeczkę octu jabłkowego do małej szklanki z wodą i płucz zęby 30-60 sekund. Po wypluciu, przepłucz zęby czystą wodą, aby usunąć pozostały osad. Pamiętaj, nigdy nie używaj nierozcieńczonego octu jabłkowego, ponieważ nadmiar kwasu może spowodować uszkodzenie szkliwa.

Zuzanna Kućma

Komentarze do: Ocet jabłkowy jest dobry dla zdrowia włosów, skóry i zębów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz