Szukaj

Noworoczne postanowienie odnowy biologicznej

Podziel się
Komentarze0

To może być idealny plan, tak jak podobnie doskonale prezentuje się każda potrawa na suto zastawionym stole… Choinka ubrana, prezenty kupione, kolędy na karaoke dostrojone, ale często po Świętach (już 27 grudnia) pozostaje pewne uczucie. Na szczęście jest ów sprytny plan…

Noworoczne postanowienie odnowy biologicznej

Oprócz pełnej torby prezentów od rodziny, znajomych, bliskich, zabieramy również bagaż kalorii. Od wielu, wielu lat trwa ogólnonarodowe odwoływanie do rozsądku i umiaru w łakomym wchłanianiu tego, co na stole, lecz jakby grochem (z pysznej kapusty) o ścianę. Polskie społeczeństwo spożywające staje się coraz lżejsze względem grawitacji, przeciwnie zaś dla swych wag, mięśni, objętości spodni czy sukienek. Ten apetyczny wróg –nadwaga – najlepsze warunki zdrowotnego sabotażu ma na polu rozpasania: konsumpcja, relaks, brak ruchu, niezdrowe potrawy…

Co robić?


Najlepiej coś niż nic. Jeśli choć jednym prezentem okazało się zaproszenie do SPA welness, to widocznie można życzenia „Zdrowych i pogodnych Świąt” uznać za spełnione. Nie od dziś wiadomo, że np. masaż ma zbawienny wpływ na mięśnie po długim wysiłku, ale masowanie naszego spracowanego układu mięśniowego po „wysiłku” przy bożonarodzeniowym stole zakrawa na grzech. Są jednak masaże „ratunkowe” i zarazem pomocne w walce z otyłością.

Ważne jest wsparcie

Czy istnieje przyjemna strona odchudzania? O tak! Masaż wspomagający odchudzanie – to praca na rzecz zmniejszenia tkanki tłuszczowej, odprowadzenia toksyn, regulacji płynów ustrojowych oraz, co bardzo istotne, wzmacnianie przesilonych mięśni i stawów w wyniku przeciążenia organizmu nadwagą. Masaż odchudzający jest jedną z podstawowych metod w terapii nadwagi. Pamiętajmy jednak, że licząc na terapię odchudzającą polegającą jedynie na biernej postawie i zastosowaniu jedynie masażu, dla wielu osób efekty będą wysoce niezadowalające.


Masaż odchudzający modelując sylwetkę, stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące. Polecany jest więc w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud, przyczynia się również do ogólnego spadku wagi. Taki masaż łączy w sobie techniki masażu klasycznego, sportowego, leczniczego, aromaterapeutycznego jest to więc mieszanka wybuchowa. I jeśli stosowany często – wzmacnia metabolizm nawet podczas obfitszych uczt kulinarnych.

Grzaniec, pierniki i skórka pomarańczowa

Odrobina tłuszczu przed mrozem jak znalazł – przemyka myśl między jednym a drugim kęsem. Ale tak jak w przypadku dobrego i złego cholesterolu, tak i tłuszcz powoduje liczne komplikacje. Co drugi człowiek bez względu na wiek i płeć cierpi na cellulit, czyli nieprawidłowo rozmieszczone komórki tłuszczowe, które występują wraz z obrzękami i zwłóknieniami tkanki podskórnej. Przyczyną powstania takich nieprawidłowości jest złe krążenie limfy oraz krwi. Rezultatem niewłaściwego obiegu krwi jest zaleganie toksyn w komórkach, które przyczyniają się do zachwiania gospodarki lipidowej i metabolicznej organizmu. Zmienione komórki tłuszczowe atakują naczynia krwionośne osłabiając jednocześnie tkankę łączną. W wyniku polimeryzacji komórki tłuszczowe zostają otoczone włóknistymi węzłami. Tyle fizjologiczny punkt widzenia.


Bezpośrednimi przyczynami powstawania wyżej opisanych nieprawidłowości są: stres, statyczna praca, nieodpowiednia dieta, przepracowanie. Jedną z zalecanych metod na przeciwdziałanie tym zaburzeniom jest masaż antycellulitowy. Dzięki niemu można ujędrnić skórę, sprawić, że jej wygląd jest piękniejszy. Tego rodzaju masaż jest przeprowadzany przy wykorzystaniu specjalistycznych technik. Podczas zabiegu ciało nacierane jest kremami i olejkami, które zawierają składniki aktywnie przeciwdziałające na stany chorobowe zmienionych komórek tłuszczowych. Masaż antycellulitowy widocznie zmniejsza obwód ciała, skóra staje się napięta, sprężysta i jędrna. W wyniku masażu następuje również usunięcie toksyn z organizmu, co pozytywnie wpływa na poprawę konsystencji i kolorytu skóry. Masaż trwa wiele sesji, więc jeśli znamy czyjeś problemy z cellulitem, to taki pakiet masaży wydaje się idealnym prezentem przeciwdziałającym kompleksom.

Złoty środek też trzeba ważyć

Aczkolwiek nie zawsze trzeba obierać praktykę opychania się potrawami, a następnie w krótkim tempie wypacać masę kalorii. Oczywiście, aby uniknąć takich interwałów, wystarczy rozsądek. Jednak, aby dobrze wejść w Nowy Rok (czy wymarzone ubranie) warto połączyć swoje wypoczynkowe plany na przełomie jednego i drugiego roku z odnową w SPA welness. Albo sanatorium, jeśli przesadziło się ze świętowaniem przez kilka lat wcześniej…

Więcej informacji na stronie: http://www.miedzyzdrojespa.pl/

Komentarze do: Noworoczne postanowienie odnowy biologicznej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz