Szukaj

Nie lubisz bieżni? Oto sposoby na walkę z cellulitem!

Podziel się
Komentarze0

Cellulit - wróg każdej kobiety, nazywany lipodystrofią typu kobiecego jest stanem skóry, w którym obserwujemy zmiany w obrębie skóry właściwej i tkanki podskórnej. Jest on wynikiem zwiększonego podziału tkanki łącznej, zwężenia naczyń krwionośnych i zaburzeń metabolizmu w tkance podskórnej.

Nie lubisz bieżni? Oto sposoby na walkę z cellulitem!
Komórki tłuszczowe (adipocyty) rozrastają się w nierównomierny sposób, w wyniku tego pojawiają się zagłębienia i nierówności w skórze. Najczęściej pojawia się na udach, pośladkach i brzuchu. Sposobów walki z pomarańczową skórką jest wiele, ale nie wszystkie są efektywne i pozwalają na uzyskanie satysfakcjonujących efektów.

Możemy próbować zmniejszyć cellulit i poprawić jakość skóry przy użyciu kosmetyków, czy skalpela, lub za pomocą naturalnych metod, takich jak aktywność fizyczna oraz świadome i racjonalne odżywianie. To właśnie połączenie tych metod pozwala na skuteczną eliminację nadmiaru tkanki tłuszczowej i nierówności widocznych na skórze objętej problemem cellulitu.

Wiele osób ze względu na szybkie tempo życia i permanentny brak czasu poszukuje zabiegów skutecznych, bezinwazyjnych, które nie wymagają okresu rekonwalescencji i pozwolą na uzyskanie spektakularnych efektów bez ingerencji chirurgicznej. Dlatego, też polecamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w celu eliminacji nadmiaru tkanki tłuszczowej i niedoskonałości skóry.

Efektywnie i bez skalpela

Do niedawna jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w klinikach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej była liposukcja, czyli chirurgiczny zabieg odsysania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na szczęście coraz to nowsza technologia i innowacyjne metody medycyny estetycznej pozwalają na znalezienie alternatyw dla inwazyjnych zabiegów.

Jedną z najbardziej nowoczesnych, nieinwazyjnych metod usuwania uporczywego tłuszczu i modelowania sylwetki jest urządzenie CoaxMed. Pozwala ono na pozbycie się tkanki tłuszczowej bez naruszania ciągłości skóry. Swoje niezwykle skuteczne działanie zawdzięcza połączeniu dwóch technologii: kawitacyjnego rozbijania tkanki tłuszczowej i silnie pojędrniającej fali radiowej.

Ultradźwięki wprowadzają w rytmiczne drgania cząsteczki w tkankach, wywołując „mikromasaż komórek”. Następuje naprzemienne ściskanie i rozciąganie. Wpływa to na poprawę mikrokrążenia i pobudzenie metabolizmu komórek. Dzięki temu następuje lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek oraz łatwiejsze usuwanie zbędnych metabolitów.

Drganie cząsteczek wywołuje zjawisko kawitacji, w efekcie czego dochodzi do rozerwania błony komórki tłuszczowej, następnie tłuszcz w postaci wolnych kwasów tłuszczowych metabolizowany jest w wątrobie i wykorzystywany na potrzeby organizmu - mówi kosmetolog Anna Adamowicz-Dąbrowska z Instytutu Estetyki Delightful Woman.

W tym samy czasie emitowana jest fala radiowa RF, która podgrzewa włókna kolagenowe. Pobudza ona do regeneracji skórę właściwą, zwiększając napięcie i elastyczność skóry poprzez produkcję nowego kolagenu. Połączenie tych technologii pozwala na uzyskanie podobnych efektów jakie uzyskujemy po liposukcji, bez potrzeby użycia skalpela. Zabieg CoaxMed jest całkowicie bezpieczny, bezinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabieg wykonywany jest w serii 6-10 zabiegów, w odstępach co 7-10 dni.

Wymrażanie komórek tłuszczowych - nowym sposobem na cellu
lit

Urządzenie CoaxMed jest również wyposażone w najnowszy krio-aplikator z vacuum, który pozwala na wykonanie nieinwazyjnej procedury zamrażania komórek tłuszczowych. - Metoda KRIO LIPO ICE wykorzystuje niską temperaturę do likwidacji komórek tłuszczowych w miejscach odpornych na dietę na brzuchu, bryczesach, czy na plecach („boczkach”). Dzięki emisji intensywnego zimna (efektywnie -7*C) organizm wykazuje reakcje zapalną, powodującą naturalne pozbycie się adipocytów.


Niska temperatura wyzwala proces lipolizy. Zawartość adipocytów ulega krystalizacji, rośnie ich objętość, po czym uszkodzeniu ulegają błony komórkowe. Dochodzi do apoptozy – zaprogramowanej śmierci komórek tłuszczowych, ich rozpadu oraz naturalnego ,,wypłukania'' z organizmu – mówi kosmetolog Anna Adamowicz Dąbrowska z Instytutu Estetyki Delightful woman. Zabieg KRIO LIPO ICE jest bezpieczny, nie wymaga użycia igieł, ani znieczulenia i działa na ściśle określony obszar ciała, oddziaływując wyłącznie na tkankę tłuszczową.

Dzięki temu osoba po takim zabiegu może od razu wrócić do swoich normalnych czynności. Zabieg ten cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością, ponieważ pozwala na uzyskanie widocznych i satysfakcjonujących efektów bez ingerencji chirurgicznej. Wykonujemy, tylko 2 zabiegi na dany obszar w odstępach 4-6 tygodni raz w roku.

Poprawa kondycji Twojej skóry – to MesoTherm i jego siła synergii


Radiofrekwencja igłowa to zabieg, który pozwala na silną regenerację i poprawę kondycji naszej skóry. MesoTherm stosowany w celu ujędrnienia skóry wykorzystuje działanie fali radiowej monopolarnej, mikronakłuwania specjalną głowicą z mikroigłami oraz pulsacyjnego masażu próżniowego. W wyniku tej procedury przyczyniamy się do poprawy struktury tkanek, wygładzenia skóry, likwidacji bądź wypłycenia zmarszczek i linii mimicznych oraz silnego ujędrnienia.

Skóra po zabiegu zaczyna wyglądać znacznie młodziej i nabiera blasku, uzyskujemy efekt „nowej skóry”. Podczas zabiegu skóra jest delikatnie zasysana do wnętrza specjalnej głowicy poprzez działanie próżni. W tym momencie emitowana jest fala radiowa monopolarna. Głębokie ciepło wytwarzane przez falę radiową powoduje skurcz i regenerację włókien kolagenowych, dochodzi do tworzenia nowego kolagenu.

Efektem końcowym jest odnowa tkanek, skóra jest bardziej napięta i ujędrniona. – Nie wątpliwie MesoTherm jest zabiegiem, który wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię i pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w celu odmłodzenia i poprawy jakości skóry, a przy tym jest precyzyjny i bezpieczny – mówi kosmetolog Anna Adamowicz-Dąbrowska z Instytutu Estetyki Delightful woman.

Komentarze do: Nie lubisz bieżni? Oto sposoby na walkę z cellulitem!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz