Szukaj

Najczęstsze błędy kobiecego makijażu

Podziel się
Komentarze0

Dobrze dobrany makijaż potrafi wspaniale podkreślić urodę. Wie o tym każda kobieta, tym samym potrafi ona spędzić nawet kilkanaście minut nad dokładnym pomalowaniem się. Niestety nie zawsze wybrany makijaż dodaje jej piękna. Poniżej przedstawiamy najczęstsze błędy, które popełnia kobieta podczas makijażu.


Źle roztarty korektor pod oczy


Dobrze dobrany korektor pod oczy powinien być o cień jaśniejszy od podkładu. Dzięki temu po nałożeniu, nie będzie on odróżniał się od fluidy. Kobiety bardzo często najpierw nakładają korektor, a potem podkład. Żeby korektor zmieszał się z fluidem i nie odróżniał, powinno wykonywać się czynność w odwrotnej kolejności.

Podkład


Dobranie odpowiedniego podkładu sprawia kobietom najwięcej trudności. Najczęściej jest on za ciemny. Żeby uniknąć ''wpadki'' ze źle dobranym fluidem najlepiej wybierać ten w odcieniu kości słoniowej lub beżu. Dobrze jest sprawdzić jego kolor na szyi lub bezpośrednio na twarzy, przed dokonaniem zakupu. 


Brak pudru


Na nie przypudrowanej twarzy szybko możemy zauważyć oznaki tzw. świecenia, zwłaszcza w strefie T (czoło, nos, broda). Dlatego po nałożeniu podkładu oraz różu nie możemy zapominać o przypudrowaniu twarzy.

Niezadbane brwi


Nie wyrównana linia brwi wygląda bardzo nieestetycznie i odejmuje urody naszej twarzy. Jeżeli sama masz kłopot z usunięciem nadmiaru włosków udaj się do kosmetyczki. W profesjonalny sposób - dzięki regulacji - będzie ona mogła zaostrzyć lub też złagodzić rysy naszej twarzy.

Zbyt duża ilość różu

Zdarza się, że panie nie potrafią ocenić jaka ilość różu powinna być nałożona na ich twarz. Często jest go za dużo i znajduje się w tych partiach twarzy, w  jakich nie powinien. Właściwie nałożony róż winien znajdować się w centralnej części policzka i zostać lekko przeciągnięty w kierunku skroni.

Ciemna konturówka do usta i jasna pomadka

Niestety wiele pań nadal używa zbyt ciemnej konturówki do ust. Chcąc sprawić, żeby nasze usta wyglądały ponętnie, powinniśmy nakładać konturówkę dokładnie w kolorze pomadki. W przeciwnym wypadku możemy uzyskać dość karykaturalny wygląd.

Komentarze do: Najczęstsze błędy kobiecego makijażu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz