Szukaj

Którędy do SPA?

Podziel się
Komentarze0

Kąpiel w winie, relaksujący masaż czy odżywcza maseczka. Wszystkich tych przyjemności możemy zaznać, wybierając się do SPA. Jednak aby móc się faktycznie odprężyć, warto wiedzieć co ze sobą zabrać i jak się do tego przygotować.

Którędy do SPA?

Zabiegi SPA mają za zadanie nie tylko zadbać o nasze ciało, ale też pozwolić nam zrelaksować się i zapomnieć o codziennych stresach. Dzięki nim możemy poprawić kondycję naszej skóry, odmłodzić się czy wyszczuplić. Aby spokojnie udać się na zasłużony wypoczynek warto wiedzieć, jakie zasady panują w takich miejscach.

Dobry plan

Planując pobyt w SPA, trzeba przemyśleć kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze warto wybrać odpowiednią lokalizację i charakter miejsca, do którego się udamy. Jeśli mamy mało czasu, dobrym rozwiązaniem będzie punkt zlokalizowany w mieście. W każdej większej miejscowości istnieje co najmniej kilka takich ośrodków. Jednak gdy możemy sobie pozwolić na wyjazd, warto wybrać SPA położone w bardziej spokojnej lokalizacji.

Pięknie usytuowany ośrodek pomoże nam lepiej odpocząć i sprawi, że zapomnimy o problemach. Dodatkowo, w przerwach między zabiegami, z pewnością docenimy możliwość udania się na spacer w malowniczej okolicy. Podstawą wyboru odpowiedniego ośrodka jest jednak oferta oraz wyszkolony personel. Aby mieć pewność, że w trakcie pobytu nie ominą nas żadne atrakcje, warto, poza rezerwacją hotelu, już wcześniej umówić się na konkretne zabiegi.


-Jeśli nie wiemy, które z nich przyniosą pożądany efekt, warto porozmawiać z pracownikiem SPA (może być to recepcjonista lub osoba wykonująca zabiegi), który ma wiedzę na temat każdego z nich. Oferty ośrodków są bowiem bardzo bogate i wybór musi być podyktowany naszymi potrzebami i oczekiwaniami
– mówi Daniela Stier, ekspert ze SPA Hotelu Zamek Lubliniec. - Należy przy tym koniecznie poinformować o wszelkich problemach zdrowotnych czy ciąży. Są to bowiem informacje niezbędne do tego, aby mieć pewność, że zabiegi będą bezpieczne.


Blisko, coraz bliżej

Odpowiednie nastawienie i przygotowanie to podstawa udanej wizyty w SPA. Aby dobrze spakować walizkę, trzeba wiedzieć, że  większość ośrodków udostępnia swoim gościom rzeczy, które będą potrzebne w trakcie zabiegów. Należą do nich między innymi obuwie, wygodne szlafroki, ręczniki czy jednorazowa bielizna.

- Jeśli to możliwe, dobrze jest zrezygnować z zabierania do hotelu niektórych sprzętów – komputera czy telefonu, aby nic nas niepotrzebnie nie rozpraszało – dodaje Daniela Stier, ekspert z Hotelu Zamek Lubliniec. Przed samymi zabiegami nie powinno się pić alkoholu i jeść zbyt ciężkich potraw. Aby chwile spędzone w SPA były komfortowe dobrze jest także ograniczyć opalanie, a depilację wykonać najpóźniej na dzień przed wizytą. Zalecane jest również picie większych ilości wody.

I na miejscu

Jadąc do ośrodka musimy pamiętać o tym, aby być na miejscu minimum 20 minut wcześniej. Pozwoli to na spokojne przygotowanie, odpoczynek i wypicie herbaty. Warto pamiętać, że spóźnienie powoduje w wielu przypadkach skrócenie czasu za  biegu. Ubiór w SPA zależy od rodzaju ośrodka. Jeśli jesteśmy w hotelu, który zajmuje się także taką działalnością, nie wypada poruszać się po nim w ręczniku czy kostiumie kąpielowym. W części poświęconej samym zabiegom możemy pozwolić sobie na bardziej skąpe odzienie.

Jednak w obu sytuacjach trzeba pamiętać, że ubiór powinien być po prostu wygodny. W trakcie samych zabiegów oczywiste jest, że pewne części ciała będą musiały zostać odsłonięte. Kiedy chcemy, aby były one wykonywane przez osobę tej samej płci, warto zgłosić to podczas rezerwowania terminu. Możliwe jest także zastrzeżenie, że nie chcemy poddawać zabiegom jakichś partii ciała.

Komentarze do: Którędy do SPA?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz