Szukaj

Koniec z przebarwieniami skóry. Jak najlepiej z nimi walczyć?

Podziel się
Komentarze0

Jeśli masz problemy z kłopotliwymi i trudnymi do ukrycia przebarwieniami na skórze, zabiegi medycyny estetycznej są najlepszym sposobem na ich rozwiązanie. Przebarwienia to plamy pigmentacyjne, ciemniejsze od otaczającej je zdrowej skóry, a co za tym idzie – dobrze widoczne gołym okiem.

Koniec z przebarwieniami skóry. Jak najlepiej z nimi walczyć?
Doświadcza ich ponad 35% kobiet po trzydziestym roku życia, i aż 90% kobiet w szóstej dekadzie życia.

Główne przyczyny powstawania przebarwień to zbyt długa ekspozycja ciała na promieniowanie słoneczne, zmiany hormonalne, czy niektóre lekarstwa (np. antybiotyki). Występują zazwyczaj na odsłoniętych częściach ciała – twarzy, szyi, dłoniach, dlatego tak często chcemy się ich pozbyć.

W klinice medycyny estetycznej walkę z przebarwieniami skóry można przeprowadzić na kilka sposobów.
Przebarwienia najlepiej usunąć laserowo, lub z pomocą peelingów chemicznych. Dobrym okresem na tego typu zabiegi są miesiące zimowe oraz wczesnowiosenne, kiedy nie jesteśmy jeszcze tak bardzo narażeni na intensywne promienie słoneczne – mówi Artur Markowski, lekarz medycyny, specjalista dermatolog z Pomorskiego Centrum Medycyny Estetycznej w Toruniu.

Skuteczny laser X-Lase

Właściwa metoda usuwania przebarwień dobierana jest do rodzaju oraz wielkości przebarwień, a także z uwzględnieniem rodzaju skóry pacjenta. Jednak za najskuteczniejszą metodę uważa się laser. – Przy zastosowaniu fali o długości 1064nm w urządzeniu X-lase, możliwe jest usunięcie plam naskórkowych, jak i głębokich przebarwień powstałych w skórze. Światło o tej długości jest wychwytywane przez barwnik melaninę powodując likwidację przebarwień. - Laser X-lase jest mało inwazyjny i może być stosowany na małe lub duże obszary – tłumaczy lekarz medycyny Artur Markowski.


Zabieg przy użyciu tej aparatury jest bezbolesny, a parametry X-Lase gwarantują skuteczną i bezpieczną terapię. Laser ten stosować można nawet na tak delikatne miejsca, jak skóra dekoltu oraz dłoni. Dla najtrwalszych efektów zaleca się od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni.


Peelingi chemiczne

Głównym składnikiem peelingów chemicznych są kwasy. Najbezpieczniejsze jest stosowanie peelingów do usuwania miejscowych przebarwień związanych z wiekiem, tak zwanych plam starczych. Zabieg polega na miejscowej aplikacji odpowiedniego preparatu chemicznego, który powoduje kontrolowane, częściowe złuszczenie się skóry. W wyniku zabiegu nie tylko usuwane są przebarwienia, ale również poprawia się faktura i koloryt skóry.

Rodzaj użytego preparatu zostaje dobrany przez lekarza, a sam zabieg również przeprowadzany jest przez specjalistę.  - Po zabiegu występuje zaczerwienienie, które znika w przeciągu 48 godzin. Do osiągnięcia pełnego efektu potrzeba serii zabiegów, czyli około 10 powtórzeń – mówi lekarz medycyny Artur Markowski z Pomorskiego Centrum Medycyny Estetycznej w Toruniu.

Nowość – Mezoterapia przebarwień

Mezoterapia urządzeniem MesoTherm to zabieg polegający na podaniu w głąb skóry aktywnych składników rozjaśniających, o składzie zbliżonym do substancji zawartych w kwasach. Mezoterapia jest skuteczna w walce z płytkimi przebarwieniami – sprawia, że skóra staje się rozświetlona i pełna zdrowego blasku. Zabieg mezoterapii igłowej polega na podaniu specjalnego „koktajlu” w głąb skóry, z pomocą cieniutkich igieł. Podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej, składniki odżywcze są wprowadzone w głąb skóry za pomocą specjalnego aplikatora, wysyłającego fale elektromagnetyczne.

Zabieg mezoterapii bezigłowej zwiększa sześciokrotnie zdolność skóry do wchłaniania substancji. Jest on całkowicie bezbolesny. Najlepszy efekt daje seria 2-3 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni.

Komentarze do: Koniec z przebarwieniami skóry. Jak najlepiej z nimi walczyć?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz