Szukaj

Jaki makijaż jest odpowiedni dla dalekowidza?

Podziel się
Komentarze0

Makijaż pod okulary jest sprawą specyficzną – trzeba go dostosowywać do wady wzroku i rodzaju okularów. W wypadku dalekowidzów okulary działają jak lupa. Powiększają oczy w taki  sposób, że wygląda się przerysowanie, trochę jak postać z mangi...

Jaki makijaż jest odpowiedni dla dalekowidza?

Oczy dalekowidza muszą więc być pomalowane mocno, bo zadaniem makijażu jest ich optyczne pomniejszenie. Jakimi środkami? Wyraźnymi, nasyconymi kolorami oraz wychodzącą poza kontur oka kreską.  Używanie jasnych cieni przy tej wadzie wzroku jest niemal zbrodnią –  spowodują, że oczy będą się wydawały jeszcze większe!

okoPierwszym etapem wykonania makijażu jest oczywiście użycie podkładu. Najlepiej kupić dwa odcienie i jaśniejszy użyć na całą twarz, a ciemniejszym przyciemnić skórę pod kośćmi policzkowymi i na żuchwie.


Zaopatrz się w jasny puder i używaj go pod oczy, w przegrodzie wargowo-nosowej i na tak zwaną linię T, czyli między brwiami i nad ich nasadą.

Następnie skup się na tym, co najważniejsze – na oczach. Nasadę górnej powieki i dolną podkreśl matowym cieniem o czekoladowej barwie w taki sposób, by wyjść poza obszar oka i połącz je roztartą linią przy załamaniu powieki.

Na środek powieki nałóż również matowy, beżowy cień. Na dolnej powiece, pod rzęsami, narysuj czarnym cieniem otwartą kreskę tak, aby wychodziła poza ich linię. Pogrub swoje rzęsy maskarą, aby nadać spojrzeniu zalotności. Wszystkie te zabiegi spowodują, że twoje oczy wreszcie nie będą wyglądać na nienaturalnie duże.

Dodatkowo, pokryj kości policzkowe brązującym pudrem, a usta obrysuj ulubionym odcieniem pomadki.    

Zawsze słyszałaś, że okulary przeszkadzają w osiągnięciu atrakcyjnego wyglądu? Teraz już wiesz, że to nie jest prawda. Trzeba tylko znać parę optycznych tricków i umieć wykonać makijaż tak, by wydobyć to, co najpiękniejsze w  twarzy.


Autor:

Weronika Fryben

Komentarze do: Jaki makijaż jest odpowiedni dla dalekowidza?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz