Szukaj

Jak zachować młodość na dłużej?

Podziel się
Komentarze0

Na pewno każda z nas zastanawiała się nad tym, jak zatrzymać młodość na dłużej? Niezależnie od wieku, kwestia urody jest dla nas znacząca, dlatego czy młode czy już w kwiecie wieku martwimy się o to, co będzie w przyszłości, kiedy pojawią się pierwsze zmarszczki...

Jak zachować młodość na dłużej?

Mając dwadzieścia lat rzadko skupiamy swoją uwagę na upływającym czasie, raczej cieszymy się swoją młodością i urodą, jednakże z pewnością zdajemy sobie również sprawę z ulotności owych chwil. Gładka i napięta cera w miarę upływu czasu zacznie zmieniać swoje predyspozycje w kierunku powstawania zmarszczek, utraty kolagenu i problemów z elastycznością skóry.

Kiedy skóra zaczyna się starzeć?

Skóra zaczyna się starzeć już w wieku trzydziestu lat, wówczas też naskórek staje się cieńszy, a co za tym idzie spowalnia się jego odnowa i regeneracja komórkowa. Skóra staje się poszarzała i traci swój dotychczasowy blask. Mogą również powstawać przebarwienia. Pojawia się również problem nadmiernej suchości skóry, który powstaje głównie dlatego, iż skóra traci zdolność do zatrzymywania i wiązania wody. W następstwie owych procesów również włókna kolagenowe stają się coraz cieńsze, a co za tym idzie zmieniają swój prawidłowy układ, powodując powstawanie zmarszczek.

Należy wspomnieć, iż naturalny proces starzenia się skóry potęgujemy sami poprzez zmęczenie, zaniedbanie, nadwagę czy inne problemy zdrowotne.

Jakich czynników unikać, aby dłużej cieszyć się młodością?

By opóźnić oznaki starzenia się skóry, należy przede wszystkim unikać czynników przyspieszających ten proces. Głównie chodzi tutaj o opalanie się oraz palenie tytoniu. Dlaczego? Narażanie skóry na szkodliwe działanie promieni UV nie tylko powoduje niszczenie włókien kolagenowych, ale także przesuszenie skóry i powstawanie przebarwień. Z kolei palenie papierosów powoduje to, iż narażamy swoją skórę na ataki wolnych rodników, które mają bezpośredni wpływ na proces starzenia się skóry.


S.O.S. dla skóry!

O skórę należy dbać każdego dnia – jest to pierwsza zasada, której nie powinny się tyczyć żadne wyjątki. Nie możemy sobie pozwalać na to, aby nie zmywać makijażu na koniec dnia, by nie stosować kremów czy zaniedbywać codzienną pielęgnację ciała. Jednakże podstawowym aspektem, który pomoże opóźnić proces starzenia skóry jest odpowiednie jej nawilżanie.


Pamiętajmy, iż dobrze nawilżona skóra jest gładka, przyjemna i miła w dotyku. Nawilżenie zapewnia większą odporność na podrażnienia oraz odpowiedni poziom nawodnienia warstw skóry, co przede wszystkim wpływa na promienny wygląd skóry.

Jak zatem zadbać o nawilżenie skóry? Przede wszystkim pamiętajmy, aby jak najwięcej pić! 1,5 litra wody dziennie to absolutne minimum. Poza tym, aby dostarczać organizmowi dużo płynów, ważne jest również i to, aby stosować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry, w tym głównie te nawilżające. Unikajmy również czynników osłabiających kondycję skóry, takich jak: przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, stosowania kosmetyków, zawierających w swoim składzie alkohol, kąpieli w chlorowanej wodzie czy korzystania w nadmiarze z sauny.

Recepta na młodość to nie tylko kosmetyki...

...ale również prowadzenie zdrowego trybu życia, odpowiednia dieta i dbałość o aktywność fizyczną. Dlatego właśnie należy pamiętać o właściwej diecie oraz badaniach kontrolnych, gdyż wszelkie nieprawidłowości, które dotykają nasz organizm, od razu odbijają się na wyglądzie naszej skóry. Z tej przyczyny również należy starać się unikać sytuacji wywołujących stres, dbać o dobre samopoczucie każdego dnia, starać się, jak najwięcej ruszać, by dotleniać organizm. Pamiętajmy także o zdrowym odżywianiu i dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych.

Niezależnie od tego ile mamy lat, powinniśmy dbać o naszą skórę każdego dnia, jak również pamiętać o tym, iż nie tylko ona wymaga od nas troski, ale cały organizm, gdyż skóra jest jego zwierciadłem, w którym odbijają się wszystkie schorzenia i problemy zdrowotne, dlatego tak ważna jest nie tylko pielęgnacja skóry, ale również prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Autor:

Sabina Maćkowicz

Komentarze do: Jak zachować młodość na dłużej?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz