Szukaj

Jak wyglądać 10 lat młodziej?

Podziel się
Komentarze0

Oto dziesięć porad, do których trzeba się stosować codziennie, aby zachować młodszy wygląd … bez uciekania się do pomocy chirurgii estetycznej. Wystarczy baczniej zwracać uwagę na naszą dietę i styl życia. Dbajmy o naszą skórę, nie pozbawiajmy jej tego, co jest jej najbardziej potrzebne.1. Jedzcie jedną pomarańczę dziennie.


Znacie powiedzenie angielskie «An apple the day keeps the doctor away…». Tak, ale aby spowolnić pojawianie się zmarszczek, należy przede wszystkim jeść 75 mg witaminy C każdego dnia, co jest równe jednej wielkiej pomarańczy, jednemu grejfrutowi, jednemu owocowi kiwi albo też połowie filiżanki świeżych truskawek.

2. Zapomnijcie o białym pieczywie.

A zwłaszcza, jeśli należycie do tych 30% kobiet, które cierpią z powodu trądziku od lat młodzieńczych. Badania pokazały, że chleb biały oraz makarony sprzyjają produkcji hormonów, które są odpowiedzialne za wytwarzanie sebum.

3. Zapomnijcie o cukrze.


Nie bez powodu ludzie dotknięci cukrzycą skarżą się często na przedwczesne starzenie skóry. Cukier jest odpowiedzialny za zjawisko zwane glikacją. Jest to jeden z mechanizmów starzenia, bardzo mało poznany. Aby uprościć – glikacja generuje proteiny, które się gromadzą w naszych komórkach i je pokrywają, sprawiając, że ich funkcjonowanie jest coraz trudniejsze.

4. Pijcie dużo wody.

Trzeba pić conajmniej od 6 do 8 szklanek wody dziennie, aby zachować elastyczność skóry. Skóra nawodniona od wewnątrz ma zawsze młodszy wygląd. Do tej porady należy stosować się podwójnie, jeśli pracujecie w środowisku klimatyzowanym.


5. Oleje – je także bierzcie pod uwagę.

Przyprawianie olejem sałatki do obiadu, filet smażony na oleju z oliwek albo oleju rzepakowym (bogatym w kwasy omega-3), pozwala poprawić skład lipidowy naszego organizmu (tłuszcze, które krążą we krwi, tłuszcze z tkanki na brzuchu...). A także, dzięki nim, mniej się „wysuszamy” z wewnątrz. Pomyślcie także o oleju sezamowym, który zawiera sezamol, antyoksydant do neutralizacji jednego z wolnych rodników, odpowiedzialnych za proces starzenia się – peroksynitrytu.


6. Nawadniajcie twarz.

Każdego ranka nakładajcie krem nawilżający - jako bazę pod makijaż, aby ten z kolei nie wysuszał waszej skóry. Kremy nawilżające mają także tę zaletę, iż spowalniają pojawianie się zmarszczek mimicznych – tych, które powstają na czole albo u nasady nosa, kiedy marszczymy brwi przed komputerem, pracując w atmosferze wysuszonej przez klimatyzację. Wybierzcie krem oparty na wodzie termalnej, bogatej w minerały takie jak cynk, wapno albo siarka, który uspokoi wrażliwe skóry i pozwoli uniknąć pojawiania się wyprysków.

7. Szukajcie witaminy A.


Upewnijcie się, że wasz krem na dzień zawiera pochodne retinolu, czyli witaminy A. Witamina A sprzyja wytwarzaniu kolagenu, to znaczy – przywraca elastyczność skórze.

8. Przedłużajcie demakijaż.

Aplikujcie na twarz wielkie dawki produktów do demakijażu i masujcie ją czubkami palców ruchami okrężnymi, przez conajmniej jedną minutę, zanim zdejmiecie go za pomocą wacika albo spłuczecie. W ten sposób, nie tylko pozbędziecie się głębokich zanieczyszczeń, bakterii i resztek makijażu, ale także w uaktywnicie mikrokrążenie.

9. Nakładajcie wiele warstw.


Aby dostarczyć skórze dobrego nawodnienia, nie wahajcie się przed nakładaniem wielu produktów kosmetycznych, poczynając zawsze od najlżejszego, kończąc na najbogatszym. Porządek ma być taki: tonik albo woda termalna, serum, krem na dzień i ... krem przeciwsłoneczny (w lecie albo jeśli mieszkacie na południowej półkuli).

10. Oddajcie się jodze.

Praktykowana regularnie, joga pozwala zmniejszyć napięcie, rozciągnąć i rozluźnić mięśnie twarzy, a więc spowolnić pojawianie się kurzych łapek oraz innych zmarszczek na twarzy.


Komentarze do: Jak wyglądać 10 lat młodziej?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz