Szukaj

Jak używać bronzera?

Podziel się
Komentarze0

Piękna opalenizna, która przyciąga męskie spojrzenia to marzenie wielu kobiet. Jednak jak większość tego, co kusi, tak i opalanie się jest dla nas szkodliwe. Dlatego też współczesna kosmetyka oferuje nam kosmetyk, który pozwala uzyskać efekt skóry muśniętej słońcem bez wystawiania się na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Jak używać bronzera?

Okazuje się jednak, że użycie bronzera nie jest takie proste a uzyskanie zamierzonego efektu wiąże się z opanowaniem kilku podstawowych zasad.

Bronzery nadają skórze delikatny koloryt, imitując naturalną opaleniznę. Stosując go, możemy modelować kształt twarzy i sprawić, że będzie wyglądała świetnie. Oto kilka wskazówek, o których musimy pamiętać decydując się na używanie bronzera.

Wybierz preparat odpowiedni dla ciebie i twojej skóry


Na rynku dostępna jest szeroka gama tego rodzaju kosmetyków. Wybierać możemy pomiędzy bronzerami o konsystencji kremu, musu, kulek oraz sypkiego pudru. To, który z nich wybierzemy zależy wyłącznie od nas oraz od tego, która forma kosmetyku najbardziej nam odpowiada.

Dobierz odpowiedni kolor

Kupując bronzer należy mieć na uwadze to, że dobór odpowiedniego odcienia nie jest taki prosty, jak z pozoru mogłoby się wydawać! Kolor bronzera powinien imitować twoją własną opaleniznę a nie powodować efektu maski. Dla kobiet o typowo słowiańskiej urodzie idealne są ciepłe odcienie morelowe. Blondynki o rozjaśnionych włosach, które z natury mają ciemniejszą karnację, powinny sięgać po bronzery w kolorach kakaowych brązów. Rudowłose kobiety o jasnej karnacji najczęściej opalają się na złocisty kolor, dlatego nie powinny wybierać zbyt mocnych odcieni bronzera i decydować się na złoto i wariacje pomarańczowego.


Makijaż dzienny powinien być delikatny!


Używając różnego rodzaju kosmetyków w dążeniu do uzyskania idealnego wyglądu bardzo łatwo przesadzić z makijażem. Nadmiar fluidu i różu będzie skutkował powstaniem efektu tzw. maski. Dlatego też zaleca się nakładanie makijażu w jasnych pomieszczeniach przy naturalnym świetle, dzięki temu nasz makijaż będzie bardziej umiarkowany. Sztuczne światło często okazuje się zdradliwe.

Nałóż bazę

Bronzer nie będzie ładnie się prezentował na nieoczyszczonej skórze twarzy, gdyż może formułować się w smużki. Dlatego przed nałożeniem kosmetyku dokładnie oczyśćmy cerę i nałóżmy na twarz cieniutką warstwę pudru lub jeszcze cieńszą fluidu. Tak sformułowana baza będzie doskonałym tłem dla naszego bronzera, który rozświetli i zopalizuje naszą twarz.

Nakładaj kosmetyk na miejsca, które najłatwiej się opalają

Kosmetyczki zalecają nakładać bronzer na kości policzkowe, czoło, nos – czyli miejsca najbardziej podatne na działanie promieni słonecznych. W przypadku odkrytego dekoltu można również musnąć bronzerem także szyję, dekolt i ramiona!

Kosmetyki są dla kobiet niezbędnikiem życia codziennego. Jednak okazuje się, że ich używanie nie jest takie proste i dla pożądanego efektu niezbędna jest znajomość podstawowych zasad ich używania. Najważniejszym kanonem dla każdej z nas powinno być jednak powiedzenie: co za dużo to nie zdrowo! Pamiętajmy, że wszelkiego rodzaju gadżety kosmetyczne stworzone są do podkreślania naszej naturalnej urody, a nie robienia z nas innego człowieka.


Autor:

Eliza Jakóbczyk

Komentarze do: Jak używać bronzera?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz