Szukaj

Jak się ubrać w stylu pin-up?

Podziel się
Komentarze0

Po ponad 50-ciu latach nieobecności powraca do łask styl gwiazd Hollywood lat 40-50 XX wieku! Nazwa stylu pochodzi od przypinania (pin-up) przez mężczyzn zmysłowych plakatów pięknych kobiet we wszystkich możliwych miejscach.

Jak się ubrać w stylu pin-up?

Przypomnijmy sobie czym charakteryzował się ten styl i kto był jego znakiem rozponawczym!

Do kobiet, które stanowią esencję stylu pin-up zaliczają się takie gwiazdy jak: Marilyn Monroe, Bette Davis, Candy Jones, czy Gina Lollobrigida. Te wielkie osobistości ekranu uwielbiane były za swoją urodę, wrodzoną grację i zawsze zmysłowy i seksowny wygląd.

Jak ubrać się w stylu pin-up?

Współczesne kobiety, które chcą odwzorować styl uśpiony przed pięćdziesięcioma laty powinny zastosować się do kilku podstawowych zasad ubioru. Wygląd pin-up girl był zawsze bardzo kobiecy i uwodzicielski. Prym wiodły rozkloszowane kolorowe sukienki w grochy i kwiaty. Ponadto kobiecą figurę podkreślały króciótkie szorty z podwyższonym stanem zestawione ze skąpą bluzeczką.

W stylu pin-up dominowały takie zestawienia kolorów, jak tak zwany zestaw marynarski (granat z bielą) i czerwień. Ponadto bardzo modne były wszelkiego rodzaju kokardki i apaszki. Dominowała myśl – im bardziej kobieco, tym lepiej!


Makijaż dziewczyny pin-up

Nieodłącznym elementem makijażu pin-up była wyrazista, czarna kreska na powiece i mocno podkreślone rzęsy (mogły być doczepiane). Obok oczu najważniejszą rolę odgrywały również usta -  kobieta nie mogła obejść się bez czerwonej, mocnej szminki. Co do podkładu, to główną zasadą była piękna, jasna, porcelanowa cera i lekko zaróżowione policzki, które miały podkreślić świeżość cery.  Dziewczyny czasów pin-up nie używały kolorowych cieni. Powieki wygładzały ewentualnie bardzo delikatnym, cielistym kolorem kosmetyku.


Fryzura

Fryzury lat 40 i 50 również miały swój indywidualny styl. Za najczęściej spotykane uważa się charakterystyczne loki i podpięte po bokach grzywki – koniecznie podwinięte lub w formie dużych loków nad czołem. Na czubku głowy często zobaczyć można było różnego rodzaju koki i upięcia. W przypadku włosów rozpuszczonych wyglądały one na swobodne i frywolne, często podtrzymane w całości opaską. Bardzo modne były również kobiece fale, czyli znak rozpoznawczy Marilyn Monroe. Współczesna kobieta nie musi być już jasną blondynką, jaką z reguły kojarzone są pin-up girls. Ważne jest odpowiednie upięcie włosów i zastosowanie się do najważniejszych wskazówek ubioru, aby móc zostać częścią stylu pin-up.

Okazuje się jednak, że kreacja fryzury modnej w latach 40-50 nie jest wcale taka prosta. Chcąc upodobnić się do tamtejszych kobiet musimy zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju spinki i wsuwki, które pomogą nam utrzymać na głowie różnego rodzaju konstrukcje. Ponadto dobry lakier i piankę do włosów, lokówkę oraz wosk.

Obecnie na ulicach czy na ekranach telewizorów coraz częściej spotkać możemy kobiety przejmujące styl pin-up. W dobie wszechogarniającej wszystko nagości miło jest wrócić do czasów, kiedy kobieta swoim stylem i ubiorem zachowywała w sobie tajemnicę.

Autor: Eliza Jakóbczyk

Komentarze do: Jak się ubrać w stylu pin-up?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz