Szukaj

Jak przygotować twarz do makijażu i zakryć niedoskonałości cery?

Podziel się
Komentarze0

Każda kobieta marzy by jej cera wyglądała świeżo i świetliście nawet po nieprzespanej nocy, czy ciężkim dniu pracy. Aby twarz prezentowała się promiennie wystarczy poświęcić jej trochę uwagi i być dokładnym podczas wykonywania makijażu. W poniższym artykule krok po kroku pokarzemy wam, jak odpowiednio przygotować twarz do makijażu.Krok pierwszy


Po przebudzeniu opłukaj twarz chłodną - najlepiej przegotowaną wodą, a następnie zmyj twarz tonikiem. Pozwoli to odświeżyć cerę po całej nocy, dzięki temu będzie ona wyglądać młodziej, a dodatkowo przywróci jej właściwe pH.

Ważne! Rano nie korzystaj z peelingu do buzi, gdyż może on ją podrażnić. 

Krok drugi


Nawilż cerę, do tego zabiegu wybierz krem odpowiedni do twojej cery. Możesz również skorzystać z tzw. bazy, jest to kosmetyk który działa na zasadzie lifftingu i błyskawicznie wygładza twarz.


Tak przygotowana cera jest gotowa do przyjęcia podkładu i kolejnych części makijażu.

Krok trzeci

Praktycznie nie istnieje osoba, która nie musisz używać podkładu. Dlatego wybierz starannie podkład tak by pasował do twojej karnacji. Najlepszym sposobem nakładania tego kosmetyku jest użycie gąbeczki lub pędzla – w żadnym wypadku nie palcami. Podkład nakładamy zaczynając od środka twarzy, kierując się do jej zewnętrznych krawędzi.

Krok czwarty

Po nałożeniu podkładu użyj korektora. Nałóż go wklepując w odpowiednie miejsca albo użyj pędzelka lub gąbeczki do tego celu.
  • Zielony korektor: ukrywa wągry i wypryski
  • Różowy korektor: ukrywa cienie i worki pod oczami
  • Lekko złotawy: rozświetla dany punkt

Krok piąty

Na sam koniec należy nałożyć puder, do tego celu wykorzystujemy pędzel. Możesz także skorzystać z bronzera lub  różu do policzków, jeżeli odczuwasz taką potrzebę.

Komentarze do: Jak przygotować twarz do makijażu i zakryć niedoskonałości cery?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz