Szukaj

Jak dobrać fryzurę i makijaż do trójkątnej twarzy?

Podziel się
Komentarze0

Idealnym kształtem kobiecej twarzy jest owal, niestety w naturze ideały rzadko są spotykane. Nie oznacza to jednak, że nie możemy poprawić nieco natury, wystarczy odpowiednio dobrany makijaż i fryzura, by nasza twarz prezentowała się naprawdę pięknie. Poniżej pokarzemy kilka wskazówek dla pan o trójkątnym kształcie twarzy.

Jak dobrać fryzurę i makijaż do trójkątnej twarzy?


Cechy twarzy trójkątnej:

Przede wszystkim pierwszym wrażeniem, gdy patrzymy na ten rodzaj twarzy jest jej szpiczasty podbródek i ogólne wrażenie po ciągłości buzi. Najszerszym miejscem jest czoło – wysokie i wypukłe. Policzki zazwyczaj zwężają się, aż do spiczastego podbródka.

Makijaż:

Najważniejszym zadaniem makijażu w przypadku twarzy trójkątnej jest skrócenie oraz poszerzenie buzi, a także podkreślenie kości policzkowych. Żeby uzyskać taki efekt, należy wybrać podkład o kilka tonów jaśniejszy od podkładu bazy. Dzięki temu przy użyciu jasnego podkładu, bronzera czy też różu możemy wymodelować twarz. Pamiętajmy, że poszerzymy oraz skrócimy twarz modelując obszar kości policzkowych.


Twarz trójkątna modelujemy w linii poziomej, gdyż linia pionowa dodatkowo wydłuży twarz. Jeżeli modelujemy twarz przy użyciu bronzera lub różu, pamiętajmy by używać pędzla. Dobrze jest nakładać kosmetyk od linii włosów do środka.

Fryzura:


Twarz trójkątna wymaga tego by złagodzić linię brody, a także zmniejszyć optycznie szerokie czoło.

  • Dobrze jest by kolor włosów był niejednolity,
  • Włosy powinny być półdługie, wycieniowane z przedziałkiem na boku,
  • Grzywka nie powinna opadać prosto na oczy ale być czesana na bok,
  • Przeciwwagą dla szerokiego czoła, będą pofalowane lub skręcone włosy na końcach.

Unikaj!

Krótkich cięć, tzw. jeżyka, męskich fryzur, wysokiego upięcia a także końskiego kucyka.

Fryzura i makijaż to bardzo ważna kwestia, która pomoże nam skorygować lub pokazać zalety naszej twarzy. Jednak by buzia wyglądała dobrze, należy zrezygnować z kanciastych, trójkątnych dekoltów czy trójkątnych okularów. Zasada jest bardzo prosta: nie powielamy kształtu twarzy w kształtach okalających twarz.

Komentarze do: Jak dobrać fryzurę i makijaż do trójkątnej twarzy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz