Szukaj

Jak dbać o cerę po 30 roku życia?

Podziel się
Komentarze0

Nasza cera zaczyna starzeć się już po dwudziestym piątym roku życia, ponieważ to właśnie wtedy organizm traci zdolność do wytwarzania kolagenu, który jest niezbędny przy regeneracji komórek skóry. Jak dbać o cerę po trzydziestce, aby opóźnić jej starzenie się?

Jak dbać o cerę po 30 roku życia?


Przede wszystkim ochrona przed słońcem

Na starzenie się skóry największy wpływ mają promienie słoneczne, które powodują powstawanie, aż 80 % zmarszczek. Dlatego właśnie podstawową ochroną przeciwzmarszczkową powinny stać się kremy zawierające filtry słoneczne. Aby zapewnić skórze młody wygląd po trzydziestym roku życia, niezbędne jest używanie przez cały rok kremów z filtrem SPF 15, które latem należy zamienić na filtr SPF 30.

Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy

Przy jego wyborze warto kierować się nie tylko ceną i producentem, ale przede wszystkim jego składem. Pierwszy krem na zmarszczki powinien zawierać peptydy, które działają odprężająco na mięśnie oraz pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się jędrna i odzyskuje zdolność odbudowy własnych komórek. Trzydziestolatki nie powinny stosować kremu z peptydami częściej niż dwa razy do roku. Należy traktować je jako kurację doraźną, nie sposób codziennej ochrony skóry przed starzeniem się.

Także zawartość koenzymu Q10 w kremie powinna skłaniać do jego zakupu. Wspomaga on nawilżenie skóry i przywraca elastyczność. Po trzydziestym roku życia niezbędne może okazać się także stosowanie kremu na noc. Skóra podczas snu łatwiej przyswaja substancje zawarte w kremach, ponieważ jest nastawiona na regenerację. Można rozejrzeć się za preparatami do stosowania na noc, które zawierają duże stężenia przeciwutleniaczy.


Jeżeli skóra wokół oczu jest cienka, to właśnie trzydzieste urodziny powinny być okazją do kupienia pierwszego kremu przeznaczonego do jej pielęgnacji. Skóra wokół oczu najszybciej się starzeje, ponieważ nie posiada gruczołów łojowych i jest narażona na ciągłe przesuszenie.

Na początek należy dobrać odpowiedni krem na dzień lub na noc przeznaczony do nawilżania okolic oczu. Na opakowaniach zwykle można znaleźć informację o tym, do jakiego wieku jest przeznaczony dany specyfik.  Kremy należy nakładać pamiętając o tym, by wklepywać je od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka na dolnej powiece oraz w przeciwnym kierunku na górnej. Nie należy naciągać skóry, gdyż przyspiesza to powstawanie zmarszczek.


Kuracja kwasem hialuronowym


Kiedy kremy zawiodą i zmarszczki wokół oczu nadal spędzają nam sen z powiek, warto pomyśleć o zabiegu wstrzyknięcia w ich okolice kwasu hialuronowego. Polega on na zaaplikowaniu kwasu  w postaci przezroczystego żelu cienką igłą w miejsce wymagające korekcji. Uzyskany efekt utrzymuje się od sześciu do dziewięciu miesięcy. Kwas hialuronowy ma działanie bardzo silnie nawilżające, dzięki czemu sprawi, że zmarszczki będą o wiele płytsze, znikną cienie pod oczami oraz przesuszenie skóry.

Cera naczynkowa


Trzydziestolatki mogą się skarżyć nie tylko na zmarszczki. W tym wieku może nastąpić także zaostrzenie dolegliwości związanych z cerą naczynkową, ponieważ w organizmie pogarsza się mikrorkążenie. Cera naczynkowa jest cienka, a jej naczynka rozszerzają się pod wpływem mrozu bądź ostrego słońca.

Aby zabezpieczyć skórę przed pękaniem naczynek, warto codziennie rano stosować odpowiednie kosmetyki obkurczające, czyli takie, które zawierają wyciąg z arniki, kasztanowca, mirtu, miłorzębu japońskiego oraz witaminę C i rutynę.

W zimie warto przed wyjściem z domu nakładać tłuste kremy, dzięki którym nasza cera będzie zabezpieczona przed mrozem. Warto także uzupełnić swoją dietę w produkty bogate w witaminę C oraz suplementy skrzypu polnego, który zawiera krzem odpowiedzialny za wytrzymałość naczynek.

Trzydziestka to odpowiedni wiek, aby zacząć dbać o swoją skórę oraz zabezpieczyć ją przez zbyt szybkim starzeniem się. Im wcześniej zostanie podjęta walka z pierwszymi oznakami starzenia, tym dłużej będziemy mogły cieszyć się zdrową oraz jędrną skórą bez zmarszczek.


Komentarze do: Jak dbać o cerę po 30 roku życia?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz