Szukaj

Domowe sposoby na szorstkie pięty

Podziel się
Komentarze0

Każda kobieta chciałaby, aby jej nogi wyglądały dobrze. Zdarza się jednak, ze występują w ich obrębie różnorodne dolegliwości, które szpecą stopy i wywołują dyskomfort. Wśród takich schorzeń znajduje się m.in. szorstkość pięt. Jak zatem radzić sobie z tym problemem w domowych warunkach?

Domowe sposoby na szorstkie pięty

Kąpiel stóp

W walce z szorstkimi piętami pomoże nam kąpiel, robiona 1-2- razy w tygodniu. W celu jej wykonania, do wody dodajemy wybrane produkty, np. łyżkę sody oczyszczonej (łagodzi szorstkość pięt), oliwę oliwek (nawilża stopy), wodę po ugotowanych ziemniakach (zmiękcza skórę stóp). Do takiej kąpieli można dodać także garść soli, która dodatkowo zmiękczy stopy i ułatwi szorowanie zrogowaciałego naskórka. W takim roztworze należy moczyć stopy około 15-stu minut, a następnie zetrzeć naskórek na piętach tarką lub wykonać peeling.

Tarka do pięt

Tarka może być stosowana zamiast pumeksu do ścierania zrogowaciałego naskórka na piętach. Będzie ona łagodniejszą alternatywą. Używamy jej tuż po kąpieli stóp, dzięki czemu pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka, gdy skóra stóp będzie jeszcze odpowiednio miękka.

Peeling do stóp

Zamiast tarki, w walce o piękne stopy, pomocny może być peeling. Nabywamy go w sklepie lub aptece, bądź przyrządzamy go samodzielnie, mieszając gruboziarnisty cukier z oliwą z oliwek. Peelingiem dokładnie ścieramy pięty przez kilka minut, a następnie spłukujemy go wodą. W ten sposób pozbędziemy się zbędnego naskórka.

Krem do stóp

Ostatnim krokiem, w walce z szorstkimi piętami, jest użycie odpowiedniego kremu do stóp. Warto wybierać kosmetyki, które są przeznaczone do szorstkich pięt. Dlatego też szukamy produktów, które będą zawierały w składzie mocznik.

Maseczka

Po starciu naskórka tarką lub peelingiem, można też wykonać maseczkę na stopach. W tym celu natłuszczamy stopy grubą warstwą wazeliny lub maścią z witaminą A. Następnie owijamy stopy folią kuchenną i nakładamy bawełniane skarpetki. Taką maseczkę pozostawiamy na stopach przez całą noc.

W walce o zdrowe i piękne stopy ważna jest regularność wykonywania zabiegów. Nie wystarczy jednorazowe urządzenie stopom domowego SPA, aby nabrały wymarzonego wyglądu. Jednak wytrwałość w działaniach pomoże nam w uzyskaniu wymarzonego wyglądu stóp.

Katarzyna Łukawska

Komentarze do: Domowe sposoby na szorstkie pięty

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz